Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam taki oto problem - pojawiła się sławetna kontrolka o uszkodzeniu automatycznej blokady drzwi po ruszeniu. Podjechałem do serwisu i po wpięciu auta do GDS'a odczytano takie błędy (dodam, że przed samym serwisem nagle autko się naprawiło) z modułu sterującego nadwozia na stykach DLC 6,14:

1. moduł sterujący nadwozia B2523, bajt objawu 59, opis kodu dtc: obwód blokady zamka lewych tylnych drzwi, opis objawu: przeterminowane zabezpieczenie
  2. moduł sterujący nadwozia B252F, bajt objawu 05, opis kodu dtc: wyłącznik blokady uniemożliwiającej otwarcie przez dziecko - prawe tylne drzwi, opis objawu: wysokie napięcie/przerwa
  3. moduł sterujący nadwozia B3001, bajt objawu 05, opis kodu dtc: obwód alarmu otwarcia prawych tylnych drzwi, opis objawu: wysokie napięcie/przerwa
  4. moduł sterujący nadwozia B3210, bajt objawu 39, opis kodu dtc: silnik szyby pasażera, opis objawu: zakłócenie wewnętrzne

Błędy mi wykasowali (ja przy okazji zmieniłem bateryjkę w kluczyku dla świętego spokoju) i wszystko chwilę hulało.

Po paru dniach znów wywaliło błąd automatycznej blokady - zajechałem w jedno miejsce (przy okazji przekręciłem mechaniczne blokady otwarcia tylnych drzwi by mi nie pikało w aucie) i po załatwieniu sprawy po odpaleniu auta okazało się, że blokada działa. Pojechałem jednak do serwisu. No i było zdziwienie - bo sprawdzenie auta GDS'em i kontrola szyn i sterowników nie pokazała nic. Auto sprawne i czyste... Miałem jeszcze jedną taką akcję i znów po krótkim postoju wszystko działa...

Zastanawiam się teraz - co konkretnie odpowiedzialne jest za automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu? Czy jest to jakiś element w zamku czy też może jest to jakiś sterownik "dynks" poza zamkiem. Czy może ma ktoś z Was zdjęcie takiego sterownika (jeśli to coś poza całym zamkiem), bo wprawdzie na razie nie pytałem o koszt naprawy w ASO, ale wydaje mi się, że to mogą być spore koszty a chciałbym wiedzieć czego ewentualnie mam szukać by kupić na wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi