Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Krótkie pytanko. Czy wasze auta po włączeniu świateł robią test? Chodzi mi czy pochylają się a następnie podnoszą lub coś w tym rodzaju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AFL niezależnie czy na ksenonie czy nie, powinny robić test. Góra, dół, lewo, prawo. Starsze generacje np. w Omedze B czy Vectrze B tego nie robiły, bo nie były AFL tylko zwykłe stałe soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Czyli u mnie coś nie gra. Po włączeniu nie robią testu.

Teraz pytanie gdzie tkwi problem. Czy w czujnikach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze tylko gdzie jest zamontowany moduł AFL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błędy odczytać... jak wysypał się czujnik w zawieszeniu (lewy przedni wahacz) to nie będzie poziomował, bo nie wie w jakiej pozycji jest. Moduł AFL jest zintegrowany z przetwornicą, jest na reflektorze od dołu o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @ArKos. 

Jutro będę sprawdzał. Dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i bardzo ważne pytanie. Ile jest czujników poziomowania w Antarze? Poproszę o pomoc. Dzisiaj sprawdzałem i u mnie jest jeden na prawym tylnym wahaczu. 

Czy tak ma być?  Proszę o info ale nie na zasadzie powinny być dwa. 

Moze jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej generacji ksenonu zawsze jest na jednym przednim wahaczu i na jednym tylnym lub na belce, jeśli nie ma wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Chiny ludowe nie mam czujnika na przednim wahaczu. Co ciekawe na portalu aukcyjnym występuje tylko jeden rodzaj czujników do Antary. Hmmm ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój błąd - zagalopowałem się. W katalogu faktycznie jest tylko na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jeden problem z głowy. Teraz pytanie co jest nie tak z poziomowaniem. Nie działa przy obciążeniu tyłu. 

Szkoda, że żaden właściciel Antary nie wypowie się jak to jest z tym testem po włączeniu oświetlenia.

Są marki, w których nie wykonuje się test. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u siebie żadnego testu nie widzę. A z "komputera" mogę opuszczać i podnosić w znacznym zakresie.
Tyle, że w prawym mam hałas i tak, jak pisałem, cały czas podczas jazdy się ten prawy reflektor odzywa.
Ale przy starcie żadnego testu góra-dół, a tym bardziej na boki nigdy u mnie nie było, jeżdżę Antarą 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jest nas dwóch. Jakby jeszcze ktoś potwierdził ten fakt byłoby idealnie.

Ja mam zamiar odłączyć ramię czujnika i ręcznie go poruszać górą- dół. Ciekawe czy coś się zadzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niestety. Odłączyłem ramię i zero reakcji. Teraz zostaje diagnostyka.

Czy moduł AFL nie jest przypadkiem zintegrowany z BSI czy inaczej modułem komfortu?

Edytowane przez Maniek1111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w prawej lampie, we wnętrzu, tej w której hałasuje silniczek był przecięty przewód odpowiedzialny za poziomowanie. Nawet o tym nie wiedziałem (jestem 2 właścicielem), dopuki nie wykonałem testu przy pomocy interfejsu diagnostycznego.
Może u Ciebie też reflektory hałasowały i zostały unieruchomione w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest grobowa cisza. Żadnego dźwięku silniczka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Maniek1111 napisał:

Czy moduł AFL nie jest przypadkiem zintegrowany z BSI czy inaczej modułem komfortu?

A nie można przeczytać, co się pisze w tym temacie?

W dniu 20.09.2019 o 19:31, ArKos napisał:

Moduł AFL jest zintegrowany z przetwornicą, jest na reflektorze od dołu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A można. Tylko nie bardzo mi to pasuje. Dlaczego? Dlatego, że z przetwornicy wychodzą tylko przewody to palnika oraz wchodzą zasilające przetwornicę. 

Nie bardzo wiem jak może to sterować pozycjonowaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozbierałem reflektor w celu diagnostyki głośnego silniczka i na pewno w module xenonu nie ma nic do poziomowania.
Siłownik jest sterowany przez złącze reflektora.
U mnie po włączeniu zapłonu reflektory minimalnie się regulują.
Silownik ma w sobie płytkę z elektroniką i na niej potencjometr suwakowy oraz silniczek z przekładnią. Po poprawieniu lutów, psiknięciu w suwak i ponownym zlożeniu całości już nie mam hałaśliwego poziomowania przez cały czas podczas jazdy, a jedynie hałas jest po załączeniu zapłonu i gfy jest potrzeba poziomowania.
Hałas to luz na wirniku silniczka gdy się obraca.
Nie znalazłem tego siłownika do Antary, ale kupiłem podobny do Cobo/Corsy za 40zł. Wewnątrz też jest podobnie zbudowany. Jeszcze nie próbowałem wymiany, ponownie trzeba rozklejać lampę. Zdjęcia oryginału, który u mnie hałasuje.deada24799204034292ce24567054253.jpgdbab1a571ec74f9fba9222430e7fad19.jpg1be95cb81f85712dbff88eac9d7738ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego czy sa duze problemy z rozklejemiem lampy? Jesli mozesz to napisz tu lub na priva jak to zrobic? U mnie jest martwa cisza i zero testu ksenonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi