Skocz do zawartości

Corsa C 1.3 cdti, czuć spaliny, spadek mocy


Gość bastek1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zaobserwowałem taką przypadłość, w czasie jazdy jak dodaję gazu czasami jest chwilowy brak mocy ( tak jakby się zawieszał, ale trwa to dosłownie ułamek sekundy). I czasami czuć spaliny w kabinie. Samochodem jeździłem jakiś czas z błędem egr P0400, nic się nie działo samochód jeździł prawidłowo tylko zapalała się kontrolka samochód z kluczykiem. Od pewnego czasu kontrolka już się nie świeci, ale pojawiły się objawy jw. Z góry dziękuje za zainteresowanie moją sprawą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś cokolwiek diagnozować? Prawdopodobnie masz gdzieś nieszczelność w układzie dolotowym bądź przy EGRze. Na włączonym silniku szukaj hałasów ulatującego powietrza. Jeśli był błąd EGR to prawdopodobnie kwalifikuje się do wymiany lub czyszczenia. Mimo wszystko polecam poczytać inne wątki na forum, wiele usterek się powtarza.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w4GVKpXu6tg

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowałem i nic nie wymacałem. Po podłączeniu pod komputer obecnie nie ma żadnych błędów. Też podejrzewam egr. Muszę to ustrojstwo rozebrać i powyczyszczać. Dziwi mnie tylko jedno, że jak samochód pracował prawidłowo to wywalało błąd, a teraz jak błędów nie ma to są małe problemy.

 

Ps.

Do wesol Panu dziękuję za rady proszę w ogóle się nie odzywać. Jak nie mam nic konkretnego do powiedzenia to milczę. A pisanie po to żeby komuś dowalić to jest słabe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały eksperyment. Wypiąłem wtyczkę od egr i silnik pracuje prawidłowo nie zawiesza się i nie czuć spalin. wygląda na to że problem jest z egrem. Ma takie pytanie czy jak będę jeździł tak z wypiętą wtyczką od egr nic się nie stanie, bo świeci się kontrolka silniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoł wcale źle nie radził, jeśli jest problem to można go diagnozować jak auto stoi w miejscu albo jak jedzie i pojawiają się opisane objawy tzw. live data, podpięty interfejs w trakcie jazdy. Za dużo jest elektroniki i wszystko jest oparte na szynie Can i przechodzi tyle odbiorników przez to, że bez diagnozy można pół auta rozkręcić. Z tym EGR to jest różnie, jeśli jest na wiązce elektrycznej a nie na podciśnieniu to raczej odpięcie wtyczki będzie dobre tylko na chwilę, jest związany z dopalaniem spalin a co za tym idzie pewnie z regulacją powietrza i paliwa po części. Można wyczyścić bądź częściowo zaślepić ja tak u siebie zrobiłem i auto ożyło. 

A co do tych spalin to dziwne bo powinno wszystko wychodzić tłumikiem, do sprawdzenia połączenia odmy/ kolektor ssący i wydechowy oraz chłodnica spalin i układ wydechowy aż do środkowego tłumika.

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności