Skocz do zawartości
mundek518

Piasta skv opinie czy montować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wymienić piasty u siebie w astrze. Wiadomo, że wymienie parami a może i nawet od razu komplet 4 żeby mieć spokój na dłuższy czas. W sklepie podpowiedzieli mi żebym kupił piasty skv bo wyjdą w miarę cenowo a i nie rozsypią się szybko. Ktoś na tym jeździł ktoś się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u siebie mam zamontowane skv, przelatałem 90tyś km i nie widzę problemu. Jeśli pozostałe dwie sa w dobrym stanie to wymień tylko te na której osi jest zużyta, jeśli chcesz mieć spokój na dłużej to wymień 4 wtedy prędzej sprzedasz samochód zanim będą nadawać się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co wspólnego ma zawieszenie do silnika?

Gdybyś pisał w odpowiednim dziale pewnie były by już jakieś opinie.

Temat przenoszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że dodałem do złego działu.

Mam nadzieję, że zostanie wybaczone ;)

Nawiązując do posta, ktoś podzieli się opinią, radą na temat tego skv?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O marce coś mi się obiło o uszy, nawet chyba ktoś z moich znajomych montował coś od nich. 

Piasty na ogół są bardzo trwałe więc jakiej firmy byś nie wybrał to przejeździsz dużo kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czegokolwiek nie kupisz będzie lepsze niż kamoka.. Założyłem ich 4 nowe piasty w Astrze G ciotce i po 30tyś km już było wycie na dwóch i się posypały.. Dramat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest kibel największy z możliwych. Ostatnio robiłem koledze właśnie AG i też przywiózł takie dwie piasty. Odmówiłem wymiany bo szkoda mojej roboty. Oddał te piasty w sklepie a zamówił w innym sklepie piastę SKF bo była dostępna następnego dnia rano ale był nastawiony na fag. Generalnie fag najlepszy. Tylko koledzy z tourana coś gadali że pierścień  ABS puchnie po latach w tych piastach.  Ja wymieniałem w swoim touranie właśnie faga ale druga ori rozebrałem i dołożyłem smaru i chodzi elegancko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, wesol napisał:

To jest kibel największy z możliwych. Ostatnio robiłem koledze właśnie AG i też przywiózł takie dwie piasty. Odmówiłem wymiany bo szkoda mojej roboty. Oddał te piasty w sklepie a zamówił w innym sklepie piastę SKF bo była dostępna następnego dnia rano ale był nastawiony na fag. Generalnie fag najlepszy. Tylko koledzy z tourana coś gadali że pierścień  ABS puchnie po latach w tych piastach.  Ja wymieniałem w swoim touranie właśnie faga ale druga ori rozebrałem i dołożyłem smaru i chodzi elegancko. 

Chyba nie mówisz o skv? Ja mam u siebie zamontowane, latam już 90tyś i nie ma z nimi problemu.. jakbym miał kupować jeszcze raz i wymieniać to nie widzę problemu kupić ponownie. Jeśli chce kupić nowe piasty a nie smarować czy regenerować jak Ty to niech kupuje co mu odpowiada. Nie rozumiem też argumentu, że piasta była dostępna następnego dnia. w tych czasach każda część jest dostępna ''na wczoraj''.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takiego po sąsiedzku znajomego co prowadzi sklep z częściami. Nie zawiódł mnie jeszcze i ceny ma takie jak na allegro więc tam kupuje. Wada jest to że części ma albo jutro albo za dwa trzy dni. Akurat znajomy co szukał tych piast  to kupił na miejscu w innym sklepie kamoka to mu kazałem to oddać. 150 zł za sztukę. Mówiłem by kupił faga ale potrzebował szybko bo miał polny wyjazd do rodziny więc kupił SKF. Też dobre choć jakieś 5 lat temu (70 tys km) wymienialiśmy na też SKF.  

Firmy skv jakoś nie kojarzę nie pamiętam. Może nie jest zła tylko boję się że może się to okazać jaki pakowacz.  Oby nie. Fag to potentat jeśli chodzi o łożyska itp sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fag wypada fajnie ale cena jest wysoka, jeśli kogoś stać to może montować. O kamoce szkoda pisać, omijać szerokim łukiem, zagrzebać, zaorać i zapomnieć. Jak ktoś nie chce unieruchomić samochodu i mieć problemów to odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wesol na pewno lepszym wyborem był skf więc dobrze poradziłeś koledze żeby oddał tamte, nawet jeśli było robione na szybko. W tych czasach często można się spotkać z tym, że sklepik ściąga części ''na jutro rano''- wiadomo, każdy chce mieć jak najszybciej a najlepiej na wczoraj. U mnie piasta skv kręci jak wściekła, więc jeśli odpowiada koledze finansowo śmiało niech montuje- wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napewno przy okazji nie omieszkam spróbować tej skv.  Kolega akurat to mój bardzo dobry bo znamy się jakieś 25 lat bo do dwóch szkół razem chodziliśmy.  W sklepie po sąsiedzku to nie ma problemu i ściągnie część ta na którą się upre. Tak też u niego zamawiam rozrządu itp rzeczy. Pompa ma być tej firmy, pasek, tej, filtr tylko takiej i olej np taki. Załatwia a ja mu mówię tylko czy ma być za 5 dni czy czy za dwa. Bardzo słowny gość. Te duże sklepy motoryzacyjne nie są źle ale już parę razy się tam prawie pokłóciłem bo nie chcieli tak jak ja mówię albo twierdzili że np świece iskrowe pasować nie będą. Pamiętam jak raz świece chciałem do Seata 1.0 MPI to mi powiedzieli że 75 zł szt.  I tańszych nie ma nawet na zamowienie.  IC też wymyślał jakieś drogie swiece. Tu u tego ziomal chyba championa czy Delphi kupiłem za 55 zł cały komplet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duże sklepy robią sobie przycinke, wiadomo. Mniejszy sklep narzuci mniejszą marżę, do tego jak masz po znajomości to zrobią lepszą cenę czy coś załatwią lepiej. 

SKV jak najbardziej możesz przetestować, części w konkurencyjnych cenach a jakością wytrzymują długie przebiegi. Ja w swoim zasuwam już na piaście 90k km i nie mam problemu z nimi. Opinie skv w internecie tez ma całkiem dobre, więc czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi