Skocz do zawartości

Czy może ktoś mi polecić jakie światła LED


Gość Marioo83

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś mi polecić jakie światła LED do jazdy dziennej w grilu przy halogenach (przeciwmgielnych) będą pasowały bez jakiś grubszych modernizacji, nie mam Opla signum OPC więc światła typu 2w1 ponoć nie zainstaluje w miejsce "prostokątnego" oryginalnego, a chciałbym zachować halogeny nie zastępując ich dziennymi, więc myślę tu o ledach podłużnych w miejsce między raszkami "grilla" 

Czy ma ktoś może takie zamontowane? I link gdzie bym mógł zakupić (nie chce montować tzw. "No name-ów") 

Z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać kilka pomiarów na aucie i zorientować się w jakim rozmieszczeniu możesz mieć zamontowane Ledy. Jest na to zapis prawny, na pewno będą musiały mieć wybitą homologację E... na kloszu i R jeśli będą to DRL, to znaczy że będą świeciły jako światła dzienne z automatu, wtedy przy homologacji R.. nie potrzeba żadnego podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Ponoć w tych lepszych markowych zestawach jest potwierdzenie homologacji coś na zasadzie certyfikatu zgodności, ja mam na oku taki zestaw do Vectry C: https://allegro.pl/oferta/cob-matrix-swiatla-do-jazdy-dziennej-led-automat-5638926556 

Wpadnie trochę luźnej gotówki to sobie zamówię i założę. Na pierdoły się wydaję a na światełka szkoda... ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signuma ale nie w OPC, tylko zwykła wersja np. Cosmo. Jest kilka rodzajów atrap zderzaków, teraz autor niech podeślę konkretne wymiary i rodzaj kratki w zderzaku, a nie tu połowa forum snuje domysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokładnie mam signuma cosmo 2008 r., kratka (grill halogenu) jest inna niż vectra c, z tego co mniej więcej obliczalem to max wejdzie mi led o wymiarach wys 2cm,szerok. 16 może 16,5 na ścisk, głębokość 4cm. 

Znalazłem 2 rodzaje

 

Może ktoś mi pomóc i powiedzieć który model jest nowszy, lepszy, i efektywniejsze, pisałem nawet do producenta ale nie dostałem odpowiedzi, może wy mi pomożecie. 

WariatPSM :link który zamiesciles, nie wejdą mi (szerokość) chyba że bym podciął zderzak ale chciałbym tego uniknąć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak najmniej przeróbek i ingerencji w zderzaku i atrapach to plus. Ja wrzuciłem te co chciałem dla siebie brać, te co znalazłeś są o wiele lepsze pod względem wykonania, w drugim linku piszą, że obudowa jest wykonana z aluminium, pierwsze chyba też, bo podobnie wyglądają. Diody OSRAM też nie jakaś tania chińszczyzna, tak stylistycznie widzą mi się te z pierwszego linku a technicznie te co mają w opisie diody OSRAM i aluminiową obudowę, rozum podpowiada link nr. 2.

 

I tu były potrzebne wymiary, musisz zawsze podać jak najwięcej informacji, bo ktoś może cię wprowadzić w błąd nieświadomie i wtedy czas wyszukiwania/diagnozy wydłuża się ;)  

 

Warto poczekać kilka dni na odpowiedź producenta może coś podpowie w specyfikacji i doradzi pod względem budowy i reklamacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętlik w głowie, w twoim linku przeglądałem inne warianty lamp (41), wpadły mi w oko z kierunkowskazem  tylko w opisie nie widziałem notki o automacie, ruzumiem że świecą nawet przy włączeniu świateł mijania? Co o nich sądzisz, sprawdzają się czy wadliwe, może sprzedający zapomniał dopisać o automacie zew. w zestawie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mieć automatu w zestawie, a teraz ten link pokazujesz to jest wysokość 24mm, a pisałeś wcześniej że wejdzie 20mm na wysokość. Tak te ledy to można wybierać do Sylwestra i czasu może zabraknąć. Weź proste w miarę markowe bez kierunkowskazów, w dobrej obudowie i żeby miały automat. Ja jestem przed montażem i jeszcze nawet nie kupiłem, trzymaj się wymiarów, a resztę musisz sam zdecydować nikt na siłę ci nie wciśnie, jest tego sporo na rynku i jest spory przedział cenowy. Ja zamierzam wydać 80-150zł max, jakbym miał benzynę to nie szukałbym ledów wcale, tak to troszkę szkoda mi akumulatora na krótkich odcinkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję WariatPSM za pomoc, za info itp., dzisiaj podjąłem ostateczną przymiarke (dokładną co do minimetra) gdzie zamontuj lampy, zdecydowałem się zaraz pod grillem halogenu oczywiście, dokładnie pod ostatnią raszką grila, tam mam najwięcej miejsca i najlepsza możliwość montażu czegoś dobrego, od ziemi do lampy 30cm, więc mieszczą się :), po moich wyobrażeniach wizualnych myślę że będzie DOBRZE, lampy zamówiłem, wcześniej przedzwonilem, zadając pytania które chciałem wiedzieć, wszystko na plus, liczę na czwartkowy odbiór ledów i piątkowy montaż, odezwie się opisując rezultat, efekt i mam nadzieję zadowolenie

P. S. Jak będzie coś nie tak, zawsze można zwrócić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marioo83 napisał:

P. S. Jak będzie coś nie tak, zawsze można zwrócić

Tylko trzeba pamiętać żeby nie zostawiać żadnych śladów montażu - bo nie przyjmą zwrotu w sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności