Skocz do zawartości

Spalanie Opel Corsa C


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Corse 1.2i i przy spokojnej jeździe tak 90-110 pali mi około 6 litórw. Jeśli smigam po wrocku to wiadomo troszeczke wiecej i tak około 8-8,5 litra..... jeśli miała by mi palic 10-12 litrów to wolał bym sie z powrotem na poloneza przezucic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na POLDKA i na VW golfa I nie moge nic złego powiedziec..... pozatym ze duzo paliły i rdzewiały....:D hehehe ale to chyba jak kazde auto które stało sie pełnoletnie ( ponad 18 lat :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kurcze podczepie się z pytaniem....Od paru dni okazyjnie jeżdżę corsą C 2004 1,2 75 kM, i niby wszystko ok, pali, chodzi i jeździ ale smok większy od mojej Asi 2,0 dti, po mieście i krótkie trasy 9 litrów, przepływka ok, wszystko suche i sprawne , komp nie nie pokazuje, paliwo V- pover :wesoly:? czy to ok??? co mogę jeszcze sprawdzić czy aby nie za dużo siorbie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jaka tobyła jazda, ale mnie ostatnio przy jeździe 70% miasto, 30% poza miastem i sporych mrozach wyszło średnie 8 litrów na 100. Więc jak jeździłeś dynamiczne to i te 9 nie dziwi.

jakieś miesiąc wcześniej postanowiłem dwa pełne tankowania jeździć spokojnie (ale nie na zawlidrogę) bez ostrych startów i raczej ta k do 100km/h i wyszło średnio 6,5l, a gdyby to było lato to pewnie jeszcze z 0,5 niżej by wyszło. Zauważyłem też, że Corsa jest mocno nie dogrzana i zimą temp. tak do 80 skacze, a często i mniej. To może być powód większego spalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

jazda na krótkich trasach, silnik niedogrzany, miasto światła, korek, przejście dla pieszych i jest wynik jaki jest, jazda na krótkich odcinkach sporo podnosi zużycie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,podepne sie pod temat.Moja corsa c 2001 1.0 silnik tez pali jak smok,tzn 8,5 - 9L zima.Latem o litr mniej ale i tam mysle ze to za duzo.Generalnie jezdze bardzo spokojnie 40 - 80km/h.Zadnych szalenst,nie wiem co moze byc przyczyna,moze ktos z was mial tak i znalazl co to bylo.Jezdze na obrotach od 1,5 - 3,0 max.Termostat jest ok bo gdyby bylo cos nie tak,nie grzal by do srodka goracym powietrzem,oczywiscie po rozgrzaniu ale rozgrzewa sie bardzo dlugo,przynajmniej na wskazowce tem.po jakis 20min pokazuje kolo 80 stopni.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie. Odświeżę temat. Czy spalanie 6l/100km w cyklu mieszanym (przeważa trasa poza miastem) w temperaturze 10-0 stopni to dużo ? Dodam, że w aucie w którym są 3 osoby. W zimę spalanie jest ok. 8-10l więc to chyba norma.

 

Auto Corsa C 1.2 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartoszK96

Witajcie. Odświeżę temat. Czy spalanie 6l/100km w cyklu mieszanym (przeważa trasa poza miastem) w temperaturze 10-0 stopni to dużo ? Dodam, że w aucie w którym są 3 osoby. W zimę spalanie jest ok. 8-10l więc to chyba norma.

 

Auto Corsa C 1.2 16V

6 na sete to ladny wynik.

Mi moja corsina zarla na mieszanej w lecie 5,5-6 teraz, w zimie, zjada podobnie 6 max nieco ponizej 7, wiec 8-10 to chyba troche duzo..

(Z tym ze ja mam Corse B 1.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności