Skocz do zawartości

Najlepsze żarówki halogenowe jak xenon.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Chce kupić zarowki ,jednak szukam coś co bardzo dobrze świeci i wygląda jak najbliżej do ksenonu,  macie takie u siebie? Co o nich myślicie? Zastanawiam się nad osram night breaker laser lub philips xtremevision 150

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredok Halogenowe jak Ksenon? Co ty chcesz ludzi oślepiać :) Osobiście wybrałbym te drugie, jakoś mam zaufanie do tej marki. Przynajmniej do żarówek. Każdy twój post brzmi jak reklama, jesteś handlowcem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedne jak i drugie z zaproponowanych trwałością raczej nie grzeszą...

jeżeli jeździsz na światłach cały czas to spokojnie dwa komplety w roku zużyjesz albo i lepiej,

jeżeli masz dodatkowe dzienne - można próbować;

obejrzyj jeszcze Philipsy WhiteWision - mają zdecydowanie bielsze światło niż standard i nominalnie większą trwałość niż te co zaproponowałeś;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadowolony byłem z Phillips Vision +30%. Dość dobrze i jasno świeciły. Nie wypalały odbłyśników.

Ale myślę że jeżeli kolega Bredok dobrze ustawi sobie światła - zadba o czystość reflektorów i odbłyśników - to nie będzie musiał zakładać nic innego.

Natomiast takie modyfikacje że lampa świeci prawie jak ksenon to dość często później okazuje się że oślepiasz innych bo sama lampa nie była przewidziana na taki rodzaj źródła światła i ciężko jest ustawić odcięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce jakis bez homologacji, wiem ze zaden halogen nie bedzie nawet podobnie. Chodzi o jak najjaśniejszej barwy światło, i najlepszej jakości, te  co mam to jakieś badziew z marketu jakieś bottari czy cuś, ja nie robilem ich wiec ..

16 godzin temu, WariatPSM napisał:

Bredok Halogenowe jak Ksenon? Co ty chcesz ludzi oślepiać :) Osobiście wybrałbym te drugie, jakoś mam zaufanie do tej marki. Przynajmniej do żarówek. Każdy twój post brzmi jak reklama, jesteś handlowcem? 

Mam prawie 20 lat i uczę się w technikum na informatyka z innowacja wojskową heh,  nie jestem ale moze kiedys bede.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BedrOK napisał:

Nie chce jakis bez homologacji, wiem ze zaden halogen nie bedzie nawet podobnie. Chodzi o jak najjaśniejszej barwy światło, i najlepszej jakości, te  co mam to jakieś badziew z marketu jakieś bottari czy cuś, ja nie robilem ich wiec .

Więc przeczytaj mój poprzedni post - bo na dobrą sprawę zbyt mocne żarówki przy źle ustawionych światłach = oślepianie innych a i tak ty będziesz kiepsko widział zwłaszcza gdy będzie mgła.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam reflektory soczewkowe z AFL czyli w sumie to nie powinny oślepiać, jak powiedziałem żadnych dziwolonguf ani chinoli. Tylko philips itd. A ewentualnych dziennych nie wykluczam , ale jakie są dobre i w rozsądnej cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że masz soczewki wcale nie znaczy że sama soczewka i odbłyśnik są wieczne - to tylko taka aluzja.

Ceny dobrych i firmowych żarówek zawsze będą wyższe od jakiegoś badziewia w hipermarkecie, ja polecam kupować w sklepach motoryzacyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Daylight polecam - sam zakładałem w poprzednim aucie i złego słowa nie powiem. Tylko do Merivy chyba średnio wizualnie pasują. Maja dobrą cenę do jakości. 

Jest jeszcze Osram LedDriving Fog w paru wersjach i montujemy je zamiast świateł przeciwmgłowych jako 2w1 lub same dzienne. Moim zdaniem wyglądają świetnie, tylko cena może odstraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności