Skocz do zawartości

Opel Astra H 2006 1.6 - Gaśnie w trasie, kontrolki się palą


Gość mig1gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mig1gosia

Witam,

 

Od tygodnia jestem posiadaczką Astry 1.6 z 2006 roku benzyna/gaz Icom.

 

Ostatnio wybrałam się w dłuższą trasę, po przejechaniu ok 120 km auto nagle zgasło na autostradzie. Zaświeciły się kontrolki ładowania, trakcji, czujnik opony, check engine i układ kontroli emisji spalin.

Auto nie reagowało na próby odpalenia, nawet nie krecił. Po kilku próbach odpalił normalnie, przejechałam 200 metrów i znów to samo. I tak kilkanaście razy. Na benzynie i gazie to samo.

Za którymś razem poczekałam 5 minut, auto odpaliło ale paliła się kontrolka emisji spalin, auto jechało ociężale.

Później stało godzinę, odpaliło normalnie, brak kontrolek.

Podjechałam do przydrożnego mechanika, który podłączył komputer i strwierdził wypadanie zapłonów na 4 wtryskch.

Skasował błędy. Przejechałam 30 km i sytuacja znów się powtórzyła.

Za każdym razem dawałam mu ok 10 minut odpoczynku i potem auto jechało ok 20 km.

Ostatni odcinek pokonał 50 km bez zgaśnięcia.

Znajomy mechanik od ręki wymienił mi cewkę (tydzień wcześniej wymieniane były świece i czujnik położenia wałka).

Po wymianie cewki najdłuższa trasa, którą zrobiłam to 50 km i brak problemów.

 

Jednak czytałam trochę i wydaje mi się że takie objawy to nie wina cewki i że ta sytuacja się powtórzy.

Boję się jechac w dłuzszą trasę, nie wspomnę o wjechaniu na autostradę...

 

Jeśli ktoś miał podobne objawy lub wie czy to mogła być cewka czy jednak coś z elektroniką, będę wdzięczna za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień posiadania, a co z poprzednim właścicielem? Powiedział, że auto posiada takie wady, czy napomniał że jeździł tylko 2km do sklepu. Myślę, że powinno się go pociągnąć trochę do odpowiedzialności, albo niech naprawia na własną rękę albo niech zwróci koszty napraw. Przydadzą się pełne kody błędów oraz oznaczenie silnika jak mamy coś podpowiedzieć ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności