Skocz do zawartości

Ciężkie odpalanie


Gość Jusia

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzał ktoś ładowanie i sprawność alternatora, ale też połączenie  akumulator - alternator- rozrusznik?

Na niedoładowanym i słabym akumulatorze tak się dzieje, albo kończy się rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Sprawdzał ktoś ładowanie i sprawność alternatora, ale też połączenie  akumulator - alternator- rozrusznik?

Na niedoładowanym i słabym akumulatorze tak się dzieje, albo kończy się rozrusznik.

Tzn, jeśli chodzi o alternator to nie wiem. Z rozrusznikiem mechanik mi powiedział że wygląda jakby pobierał za dużo prądu przy odpalaniu. Wcześniej po wymianie świec, okazało się że coś z kablami było nie tak i nie dawało równo na wszystkie świece. Po wymianie nadal ciężko odpalal (to był główny powód dlaczego odstawiam do mechanika), ale gdy dłużej grzalam świece odpalal lepiej. Od kilku dni zauważyłam właśnie miganie deski rozdzielczej przy odpalaniu tak jak widać na filmiku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że nowy aku i świece - ale jaki silnik już nie.

Myślę że coś nie do końca dobry mechanik skoro do rozrusznika nie zaglądał jak stwierdził że słabo kręci.

A inna sprawa to kwestia jaki akumulator włożony bo do benzyny jest inny niż do diesla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafalgrzegorz napisał:

Piszesz że nowy aku i świece - ale jaki silnik już nie.

Myślę że coś nie do końca dobry mechanik skoro do rozrusznika nie zaglądał jak stwierdził że słabo kręci.

A inna sprawa to kwestia jaki akumulator włożony bo do benzyny jest inny niż do diesla.

To diesel 1.9, nie zaglądał z racji tego że nie miał czasu, umówiłam się tylko na wymianę świec. A akumulator wymienilam na taki sam jaki był, kwestia tylko innej firmy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku w dieslu jest ważną częścią zapasową musi mieć dość mocy żeby zakręcić silnikiem.

Może na początek podłączyć jakiś prostownik i dać mu trochę dodatkowego prądu.

No i rozrusznik gdy będzie się blokował może dość szybko nowy aku wykończyć.

Ale warto też sprawdzić to co wcześniej napisałem.

Też zbyt duży pobór prądu może uszkodzić instalacje elektryczną - a w twoim autku już trochę elektroniki jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalgrzegorz napisał:

Aku w dieslu jest ważną częścią zapasową musi mieć dość mocy żeby zakręcić silnikiem.

Może na początek podłączyć jakiś prostownik i dać mu trochę dodatkowego prądu.

No i rozrusznik gdy będzie się blokował może dość szybko nowy aku wykończyć.

Ale warto też sprawdzić to co wcześniej napisałem.

Też zbyt duży pobór prądu może uszkodzić instalacje elektryczną - a w twoim autku już trochę elektroniki jest.

 

A akumulator z tego co pamiętam mam 75ah a co dalej nie pamiętam już. Sprawdzę jak wyjdę z pracy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusia napisał:

Z rozrusznikiem mechanik mi powiedział że wygląda jakby pobierał za dużo prądu przy odpalaniu.

 

To jedź teraz teraz do elektryka samochodowego aby pomierzył ci pobór prądu przez rozrusznik, pobór prądu na postoju oraz ładowanie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc czego oczekujesz od forum?

 

Nie odpalił.

Filmik pokazuje że nie próbuje nawet zakręcić rozrusznikiem i jest jakieś zwarcie lub braki napięcia

Co sama umiesz zrobić przy aucie.

Umiesz zmierzyć pobór prądu na postoju?

Umiesz zmierzyć napięcie na aku?

Umiesz poprawić wszystkie masy w komorze silnika włacznie ze sprawdzeniem mocowania przewodów w klemach?

Umiesz zmierzyć pobór prądu przez rozrusznik?

Umiesz sprawdzic czy automat w rozruszniku nie zacięty i on wywoluje takie cyrki

Umiesz i masz czym w końcu odczytać błędy?

 

Nie umiesz , nie masz czym?

No to zostaje albo ściągnąć do siebie elektryka aby zdiagnozował usterkę albo zawieźć auto na lawecie.

Jak to mówią ,,raz na wozie , raz po wozem,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności