Skocz do zawartości

Przeglądy rejestracyjne/okresowe. Nadchodzące zmiany.


WariatPSM

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek załatwię temat, 2 tygodnie przed terminem ale lepiej być przezornym zabezpieczonym niż później jako teoretycznie poszkodowany w kolizji okazać się sprawcą, bo auto nie powinno uczestniczyć w ruchu drogowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd zrobiony :) Swoją drogą autem zrobiłem 198800km, poza olejem i filtrami oraz rozrządem przeszedł bez mrugnięcia - Fiat Ducato. Głównie trasy więc pewnie temu zawdzięczam.

 

Dziś opony wymieniłem na nowe, również zrobiły 198800km i zostało jeszcze im 4.5mm na przodzie, na tyle 6 mm. Muszę przyznać, że opony kozackie. Ale przy wymianie opon widziałem, że tarcze są do wymiany, klocki jeszcze grube. Chciałem to zrobić w tym tygodniu łącznie z wymianą oleju, ale wszystko wskazuje na to, że znowu zafundują nam lockdown :( a przez to nie będzie pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu...To jakie masz te Ducato, który rok i jaki silnik 2.3/2/8, która wersja budy? Jak zrobiłeś 200tys. i tylko w takim stopniu zużyły się opony to widać, że nie jest przeładowywany, a nawet wozisz połowę ładunku ile możesz. Ja na busach zjadam opony co dwa lata :D Ale jeżdżę dosłownie wszędzie po miastach wioskach 200-400km taka codzienność. Wczoraj propozycja aby wejść na międzynarodówkę...ale nigdy w życiu. Szkoda to wszystko zostawić i robić tylko kilometry. Jak zarobić to konkretnie pół roku, rok a nie rozbijać się po Europie. Walić tą kasę, rodzina ważniejsza, biedy nie ma. O busa pytam bo mam plan wejść w biznes, wstawiam jako wynajem, tylko zależne jest wszystko od FV miesięcznej i czy będzie na styk czy na plus. Też tak myślę później nad windą 8P, co się nie spytasz przewoźnika to na styk wszyscy, pobrali kredyty/leasingi ludzie im w kulki lecą to nie zarabiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ducato blaszak H2L3 z 2015 roku, kupione w Gdańsku w salonie, gdyż tam był gotowy na placu fajnie wyposażony (demo) i dużo lepsze pieniądze niż u nas w Sznie. Silnik 2.3, 96kW. Opony Bridgestone Duravis 15'''. Jestem mega zadowolony, jeździ tego jak psów na ulicy.

 

Wczoraj rozmawiałem z osobą, która wozi z Goleniowa ładunki po Europie - Iveco plandeka do 3.5 t - to mimo, że też nowe wziął z salonu w rok czasu zrobił 150 tys km, ale mówił że zawiedziony jest.

 

Ja z reguły poruszam się od Świnoujścia po Olszynę.   Z ładunkiem masz rację - mam towar gabarytowy ale lekki. Myślę, że całość nie przekroczy 0.5 tony  - choć nigdy się nie ważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności