Skocz do zawartości

Corsa D 2010r słaby zasięg centralnego zamka (pilot 100% sprawny)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Corsa D 2010r (fabryczna centralka oraz pilot) - centralny zamek z pilota zamyka drzwi, ale z bardzo bliskiej odległości, trzeba niemal dotykać pilotem szyby w drzwiach kierowcy - samochód kupiłem świadomie z takim defektem, poprzedni właściciel nic nie robił w kierunku usunięcia tej usterki. Nie jest to wina pilota - został sprawdzony w serwisie i daje dobry sygnał, dostałem sugestie z serwisu (nie ASO) że to prawdopodobnie wina modułu BSI ale kompletnie nie znam się na elektryce. Czy ktoś z Was miał podobny problem i mógłby pomóc w okolicach Krakowa? 

Edytowane przez kamilo899

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to są grosze i od wymiany trzeba zacząć.... poza tym podpiąć komputer i sprawdzić, czy są błędy (np. o słabej baterii powinien być błąd). W samochodzie od centralnego zamka jest antena, nawet poleciałem do swojej "biedrony", ale na szybko nie znalazłem. na schematach wygląda to tak, biały przewód z pinu 47 idzie na antenę... może jest jakiś problem w przewodach, może gdzieś przy antenie kiepski styk (może antena się wypięła, ciekawe, gdzie ona jest, pewnie albo w słupku, albo gdzieś pod deską), albo słaba masa, czy zasilanie... problem, bo może jest za niskie napięcie w module sterującym centralnym zamkiem, stąd kiepska czułość, bo jak działa, to raczej wykluczałbym moduł sterujący centralnym zamkiem (choć kiepski styk może być i w samym module)... Tyle takich moich wypocin.

253281689_9792020-04-1417_48.png.154208c975f4e53075ec3cd1a86f7ccb.png602408395_9782020-04-1417_47.thumb.png.c58c1427503a918d73a874cf6fabeba0.png642403515_9802020-04-1422_49.png.dd6f2c4e078ac99a23502f80ed9adc29.png

 

EDIT: Na elektrodzie proste rozwiązanie słabego zasięgu: TUTAJ , chociaż ja nie mam w tym miejscu (jak na elektrodzie) gniazda, także jak masz taki moduł jak poniżej, to musisz spróbować pewnie iść po białym przewodzie (pin47) i znaleźć antenę... może warto też potraktować złącza contactem.

 

1518351335_moduBSI.jpg.0cff2ffce96257e34ca515b8df1c0b31.jpg

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu i linku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, oczywiście bateria w pilocie wymieniona na nową (a nawet dwie różne z różnych sklepów ) w pierwszej kolejności. Pojutrze wybieram się do elektryka, co ponoć zna rozwiązanie problemu - oczywiście dam znać jak poszło i co było przyczyną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po przeczytaniu wątku:

 

 

Sprawdziłem i nie mam tego przewodu anteny centralnego zamka, chcę dołożyć taką antenę/przewód. Mogę prosić o udzielenie informacji jaka jest ta antena (jak długa, gdzie się kończy i czym się kończy), chcę ją zamontować możliwie najbardziej podobnie jak oryginał.  

 

PS. Skąd można dostać takie fajne grafiki układów (jak w przytoczonym poście)?

Edytowane przez 3rav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat połączyłem.

Masz przy tworzeniu nowego tematu czerwoną tabliczkę.

Przeczytaj ją dokładnie i stosuj się do niej.

 

Co do anteny ,to przeczytałeś co było w linku przekierowującym do elektrody ?

2020-12-23_181653.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tak dla ścisłości odpowiedź ta nie wyczerpuje mojego pytania: "możliwie najbardziej podobnie jak oryginał". Z ciekowości chciałbym wiedzieć jak jest fabrycznie (może ktoś rozbierał Corsę na części i wie) dlatego założyłem nowy temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności