Skocz do zawartości
PiotrCT

Opel Zafira Life - wielozadaniowy potworek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wypada się przywitać ... więc piszę :)

Piotr i jego potworek ... a raczej potworzyca, bo jest to Zafira Life. 
W pewnym wieku kupuje się auta sportowe, a z czasem wielozadaniowe ... pewnie za 10lat będę szukał kabrioletu, ale jeszcze nie łysieje.

Jak wspomniałem, auto z założenia wielozadaniowe pod kątem "komfortu" dla wielu pasażerów oraz dużymi możliwościami załadunku. 

Uwielbiam duże samochody więc na co dzień dla jednej osoby w/w osobnik będzie w sam raz. 

Nie jest to wersja VIP, a raczej celowo wybrane komponenty: 

- światła bi-xenon

- asystent pasa ruchu

- czujniki parkowania przód/tył 

- czujnik martwego pola

- radio multimedialne bez navi (używam zewnętrznych GPSów)

- sterowanie DSP Inteligrip

- silnik 2.0 177KM

- skrzynia automat 8

- opony wielosezonowe na stalówce (celowo)

- fotele w konfiguracji 2+3+3 (welur celowo, ale nie wiedziałem, że nie będę miał szyn co jest dużym minusem)

- drzwi skrzydełkowe (celowo)

- dach panoramiczny

- drzwi tylne lewe/prawe

- tempomat aktywny

- kamera cofania 180st

- klimatyzacja i ogrzewanie tylnej części auta

Ogólnie odczucia z jazdy bardzo pozytywne choć fotele mogły by być wygodniejsze. 
Na pewno nie czuć prędkości w tym aucie i można się zapomnieć - miejmy na uwadze, że jest to wciąż auto budowlane.

Wewnątrz auta o dziwo bardzo cicho jak na taką dużą powierzchnię blachy i szkła.
Na zewnątrz silnik cichy, ale na wysokich obrotach potrafi głośno działać.
Skrzynia biegów wszyscy mówią, że turbo szybka ... moim zdaniem działa poprawnie, bo w Vito sprawniej chodziła.

No i bardzo martwiłem się o małe lusterka, a okazuje się, że widoczność jest bardzo szeroka. 

Póki co ... ledwo 2000km zrobione, ale auto mam dopiero 3dni. 

W sumie to nawet zdjęć nie mam ... tylko jedno z pracy, a drugie zrobione przez przypadek.

Jak dobrze pójdzie ... przed nami kilka ciekawych wypraw, ale jeszcze trzeba dorzucić dodatkowy akumulator, regulator ładowania, przetwornicę 230V, drobne multimedia itp... 
Małymi kroczkami ... postaram się dodać zdjęcia.

pozdrawiam
Piotr 

IMG_20200715_200001[1].jpg

IMG_20200718_132627[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratki z zakupu.:drunk::beer:

I pomyśleć że Zafira A i B (pierwsza i druga generacja) to była napompowana Astra combi, a Francuzi w budę od Eksperta wsadzili znaczek opla i nazwali Zafirą.

Ale faktem jest że fajne autko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezły autobusik.

Raczej będziesz pierwszym na forum kto chce go ,,rozpracować,, .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałem Zafirę A, B, ... C kilka razy więc i czas na wersję na sterydach. 

Po kilku dniach już przywykłem, że obecna buda nazywa się również Zafira choć zdecydowanie wolałbym Vivaro. 

Niestety Vivaro miało uszczuplone wyposażenie, a dodatkowo nie mogłem zamówić silnik 2.0 i AT8. 

Ogólnie auto wzbudza zainteresowanie choć dla wielu jest po prostu za duże - choć parkowanie i manewrowanie jest naprawdę bardzo łatwe. 
Znajomi po obejrzeniu też kupują Zafirę, a mieli brać Grandland X :) ... więc nie jest najgorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi