Skocz do zawartości

Opony Opel Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiennik, czyli opona, która będzie się zachowywać tak jak moja aktualna? A dokładniej, po prostu - będzie pasować? W kalkulatorze, który znalazłem na http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ prędkości dla obu profili są dość podobne, więc domyślam się, że to chodzi właśnie o to czy będzie działała podobnie, ale wolę zapytać...

 

Dokładnie chciałem kupić oponki takie jak tutaj: http://www.sklepopon.pl/opona/michelin_pilot_alpin_pa2_560.html, a że pieniądze niemałe, to pytam po setki razy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Zamiennik, czyli opona, która będzie się zachowywać tak jak moja aktualna? A dokładniej, po prostu - będzie pasować?

wentyl, wychodzi odchyłka 1,6% a dopuszczalne jest 2 % :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wentyl, wychodzi odchyłka 1,6% a dopuszczalne jest 2 % :roll:

 

Na zime lepiej jak jest roznica % na plus czy na minus w srednicy, w stosunku do letnich?

 

Standardowo w Signum mam 215/55/R16 , teraz mam zimowki 205/55/R16, wiec jak widac szeokosc mniejsza, ale profil i felga te same, przez co kolo troche mniejsze i opona wyglada jak lekko 'naciagnieta'. To ich ostatni sezon wiec przymierzam sie jednak do Nokian 205/60/R16 , ktore beda ciut wieksze, ok 1.46 %

Edytowane przez yanaek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na zime lepiej jak jest roznica % na plus czy na minus w srednicy, w stosunku do letnich?

 

Standardowo w Signum mam 215/55/R16 , teraz mam zimowki 205/55/R16, wiec jak widac szeokosc mniejsza, ale profil i felga te same, przez co kolo troche mniejsze i opona wyglada jak lekko 'naciagnieta'. To ich ostatni sezon wiec przymierzam sie jednak do Nokian 205/60/R16 , ktore beda ciut wieksze, ok 1.46 %

 

 

wiem ze odgrzewam,

ale kolega sie myli i to bardzo poniewaz profil opony np 55 jest to okreslenie procentowe szerokosci opony.

czyli jesli mamy 205/55/16 to profilem jest wysokosc opony wynoszaca 55% jej szerokosci.

w przypadku zmiany kol/opon 205/55/16 na 205/60/16 nowe kolo-opona bedzie wieksza od starej o 3,2% co daje 20mm.

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

tu jest kalkulator..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość fly.high

heja! podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego.

rozumiem że jeśli chodzi o opony to do signuma dla felg 17" i 18" w grę wchodzą tylko:

215/50/R17

225/45/R17

225/45/R18

jaki jest najlepszy wybór? na 18 autko wygląda pięknie, ale profil 45 trochę mnie przeraża na nasze wspaniałe polskie drogi, ceny opon też trochę nie zachęcają.

chociaż ten signum http://otomoto.pl/opel-signum-cdti-C22876988.html jest na 18", opona wydaje się dość wysoka, może się tego nie bać?

zastanawiam się nad 215/50/R17 jako dobry kompromis między wyglądem a komfortem jazdy i spalaniem.

może mi ktoś podać dokładne oznaczenia felg 17" i 18" jakie powinny być w signumie 1.9 cdti 150KM w automacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fly.high

dzięki.

tylko cały czas zastanawiam się nad rozmiarem. w sumie opona 215/50/R17 ma 10,7cm wysokości a 225/45/R18 10,1cm, czyli nie taka duża różnica.

zgadza sie? czy mnie wyporowadzicie z błędu? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fly.high

a czemu nie 215/50/R17? chyba opony w tym rozmiarze są tańsze, profil wyższy o 0,6cm - lepszy komfort bo i węższa.

po ile te vredesteiny?

aha, poleć jakieś fajne alu do tego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 215/50/R17 jest rozmiarem droższym niż 225/45 R17. Po drugie w rozmiarze 215/50/R17 ta opona u nas nie występuje ( przynajmniej ja nie znalazłem ). Po trzecie im szersza opona tym lepiej tłumi dziury i ma lepszą przyczepność aczkolwiek na koleinach zachowuje się gorzej więc trzeba sobie wybrać co dla Ciebie ważniejsze. Oponki znalazłem najtaniej po 430-445/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności