Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.0 Z10XEP. Silnik się poci. Czy wymiana oleju pomoże?


Gość OpelCorsaC10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpelCorsaC10

Cześć. Przyszedł czas na przegląd (Opel Corsa C 1.0 Z10XEP) a na przeglądzie okazało się, że silnik jest brudny z oleju. Wygląda to jakby silnik się pocił.  Niestety nie zrobiłem zdjęcia, ani też dobrze się nie przyjrzałem.

 

Nie lał się i nie kapał ale widać że jednak jest gdzieś nieszczelność. Z tego co poszperałem to jest to dość częste w Corsie C. (Wrzucę zdjęcia za jakiś czas, jak będę miał najazdy.).

 

"Diagnosta" więcej nic nie powiedział, ale szybki przegląd Google i prawdopodobnie to cieknnąca uszczelka pokrywy zaworów (jeżeli nie to poprawcie mnie).

 

Pytanie 1: Jaki jest koszt u mechanika, wymiany takiej uszczelki? 

 

Producent zaleca olej 5W30, ja po kupnie samochodu (2 lata temu) wlałem 5W40 i tak się składa że już czas najwyższy wymienić olej. Przebieg na stan dzisiejszy to 70 tyś km. 

 

Czy zalecacie aby dalej wlewać 5W40 czy może jednak gęstszy 10W40? Pytam bo na Allegro chodzą zestawy jak ten https://allegro.pl/oferta/filtry-olej-gm-10w40-opel-corsa-c-1-0-58km-60km-7827819440 z olejem 10W40.

 

Gęstszy olej podobno nie będzie powodował wycieków, ale może być większe spalanie bo silnik będzie miał ciężej. Słucham ekspertów ;) 

Edytowane przez OpelCorsaC10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik jest dostosowany do oleju 5w30/40/ - 0w30 - producent nie przewiduje żeby z wiekiem stosować oleje typu 10 - 15 w.... - taka konstrukcja silnika.

Sprzedawca na all... to nie producent silnika tylko zwykły handlowiec który ma coś do zbycia.

Nieszczelności się usuwa a nie daje gęstszy olej a co do kosztów - to na all.. umiesz widzę szukać więc znajdziesz części dla siebie ale też sprawdź u lokalnego mechanika wartość robocizny z częściami bo może się okazać że będzie miał tańsze części.

 

Owszem gęstszy olej może i nie będzie powodował zwiększonych wycieków ale też może zapchać kanały olejowe które są w twoim silniku dość cienkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pokrywy zaworów to chyba najprostsza wymiana w twoim silniku. Mechanik góra weźmie za to 100zł plus uszczelka. Olej był 5W30/40 i niech tak zostanie jak Rafał wyżej napisał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności