Skocz do zawartości

jaki akumulator najlepiej kupic do opla astry II 1.6 16 v ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a jezeli mam aku 63 ah to cos sie moze stac???

Jak będziesz jeżdził tylko w mieście to aku dostanie, bo będzie czesto niedoładowany a one tego nie lubią.

 

Swoją drogą ja też miałem kłopoty z aku, zaraz jak kupiłem moją astrę II. W garażu mogła stac nawet tydzien, przychodziłem i aku kręcił jak szalony i odpalała. A wystarczyło np. pod sklepem posłuchac z 20 min. radia, lub postac przy włączonych światłach i już zonk nie odpaliła. Zrobiła mi tak z 2 razy, pojechałem do elektryka powiedział aku do wymiany. Zaufałem mu i zacząłem rozgladac się za aku i w końcu kupiłem w... ASO mieli jakąś promocję i bezobsługowy GM GO czy jakoś tak 55 AH ale z dośc dużym prądem rozruchowym wychaczyłem za 250 zł. Teraz jest O.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak przewarznie jerzdze po miescie ale mam pytanie czy alternator moze dostac po tylku jak jerzdze na takim aku???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogo , dzieki za informajce, mam tylko jeszcze jedna pytanko , tak na koniec ,zdecydowalem sie kupic Varte 12 ale nie do konca wiem jaki czy 44 cz 55 a/h , jezdze glownie po miescie, ale oczywisce tez zdarzaja mi sie dluzsze wypady...

Z tego co napisales wnioskuje ze chyba lepiej 55 a/h...

Dzieku za iformacje

 

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 13:48 ]

Bogo , dzieki za informajce, mam tylko jeszcze jedna pytanko , tak na koniec ,zdecydowalem sie kupic Varte 12 ale nie do konca wiem jaki czy 44 cz 55 a/h , jezdze glownie po miescie, ale oczywisce tez zdarzaja mi sie dluzsze wypady...

Z tego co napisales wnioskuje ze chyba lepiej 55 a/h...

Dzieku za informacje

 

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 13:48 ]

Bogo , dzieki za informajce, mam tylko jeszcze jedna pytanko , tak na koniec ,zdecydowalem sie kupic Varte 12 ale nie do konca wiem jaki czy 44 cz 55 a/h , jezdze glownie po miescie, ale oczywisce tez zdarzaja mi sie dluzsze wypady...

Z tego co napisales wnioskuje ze chyba lepiej 55 a/h...

Dzieku za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umbrel, spoko nominalnie masz 44 a/h ale większy nie zaszkodzi, musisz tylko sprawdzić wymiary zewnętrzne tzn wysokość, szerokość, długość. Aku o większej pojemności może ale nie musi mieć inne wymiary niż twój stary akumulator ? I pamiętaj minus na masę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

w zupełności zgadzam nie bogo z ta róznicą że nie ładował bym sie w 44Ah szczególnie jeśli autko jest wyposażone w sporo odbiorników energi , moim zdaniem 55 Ah bedzie w sam raz natomiast większy w zadnym wypadku bo bedzie niedoładowany, no chyba ze diesel - tutaj jednak potrzebna jest wieksza moc rozruchowa choćby z uwagi na swiece żarowe , a jesi chodzi o jazde krótkimi odcinakami to od czasu do czasu mozna akumulator podłaczyć na doładowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dolaczam sie do pytania

Co to oznacza minus na mase ? odkopuje temat ale jest to dosc ciekawe.

 

Bo nie rozumiem akumulator to akumulator

Mam astre III 1.6 TWINPORT i tez mam akku 55 Ah ale nie slyszalem jeszcze czegos takiego jak minus na mase >D

 

I od razu zapytam czy np akumulator VARTA 44 Ah tez sie zda? czy lepszy wybor bedzie 55 Ah ? Bo patrzac np na ebay wiekszosc producentow do tych aut jednak ma akumulatory 44 Ah. Bo do mojego dzisiaj dolalem prawie 1 LITR wody destylowanej hehe. Nie dawno auto kupione, poprzedni wlasciciel widocznie za bardzo nie dbal, auto normalnie odpala ale czasami dosc ospale.

 

I jeszcze ostatnie pytanie

Jesli mamy akumulator i dolewam do niego wody, powiedzmy czasami tej wody za duzo sie nam wleje, powiedzmy do polowy tej miarki w akumulatorze to co wtedy sie stanie ? nawet jesli to SAMA WODA sie wyleje ? ewentualnie wyparuje, czy bedzie to parowac albo wylewac sie lacznie z elektrolitem ? A co za tym idzie bedzie wchodzic w reakcje z okolicznymi metalowymi czesciami ? czy po prostu przelanie akumulatora nie bedzie robilo takich szkod ?

Tzn zacznijmy od tego czy nawet woda przelana ma prawo sie wylewac i przez co, bo normalnie to tylko moze odparowac. Tak mi sie wydaje, bo przeciez nie moze sie nigdzie wylewac bo jak ? sa odpowierzniiki ale nie otwory do wylewania wody

Pozdrawiam

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności