Skocz do zawartości

Nierówna praca wolnych obrotów 2.5 v6


Gość Bazyli0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z omega. Na początku przerywała przy naglym wcisnieciu gazu na benzynie i na gazie. Poradziłem sobie z tym wymieniając świece i przewody, ale teraz jest problem z wolnymi obrotami, mianowicie na ssaniu jest wszystko okej, pracuje równo, ale jak się zagrzeje i zejdzie z ssania zaczynają falować obroty, czuć delikatne szarpanie, jakby go coś przyduszało, takie przytknięcia ma. Kody czytałem na spinacz i wyszedł błąd 86 - niskie napięcie na wtryskiwaczu. Na kablu nie widać jakiegoś przetracia albo czegoś w tym stylu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli na oko się nie sprawdza.

Sprawdź wtyk , popraw styki , przemierz przewody z wtryskiwacza do sterownika.

A ogólnie to kiedy byłeś u gazownika regulować LPG?

I jak robił regulację?

I czy to się dzieje na LPG czy tylko na Pb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1954 napisał:

Kabli na oko się nie sprawdza.

Sprawdź wtyk , popraw styki , przemierz przewody z wtryskiwacza do sterownika.

A ogólnie to kiedy byłeś u gazownika regulować LPG?

I jak robił regulację?

I czy to się dzieje na LPG czy tylko na Pb?

To się dzieje na benzynie, do gazownika wybieram się właśnie w przyszłym tygodniu, poprawiłem styki, dociskałem kostki bo myślałem że coś nie łączy, jak się nachyle nad silnikiem to słychać cykanie właśnie w okolicy tego wtryskiwacza, może ten wtrysk leje i dlatego są takie objawy, dodam że check się nie świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest od zwarcia z masą w wiązce lub sam wtryskiwacz lub sterownik silnika.

Ale jeszcze można wlać preparatu  do paliwa czyszczącego wtryski..

Psiknąć preparatem na poprawę styków do złącza wtryskiwaczy.

 

Wtryskiwacz powinien mieć na pinach F-G 15-17 Ohma

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

Błąd jest od zwarcia z masą w wiązce lub sam wtryskiwacz lub sterownik silnika.

Ale jeszcze można wlać preparatu  do paliwa czyszczącego wtryski..

Psiknąć preparatem na poprawę styków do złącza wtryskiwaczy.

 

Wtryskiwacz powinien mieć na pinach F-G 15-17 Ohma

 

Dobra to pomierze wtryskiwacz i zobaczymy co pokaże. To się stało z dnia na dzień, pojechałem do pracy, a jak wracałem do domu to zaczęły się dziać takie cyrki. Dodam że dymi na biało jak sie mu da gazu, ale plyn chlodniczy caly czas w normie, brak w nim oleju, na bagnecie nic nie przybywa i nie ma masła pod korkiem, i na postoju czuc troche benzyne po przygazówce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adam1954 napisał:

Ja bym jeszcze zmierzył kompresję

Mam jeszcze pytanie, bo musiałem kiedyś tam wymienić czujnik polozenia wału, tylko że czujnik przyszedł z wtyczką kwadratowa, a wcześniej miałem owalna, podpiąłem i czujnik działa do tej pory, samochód odpala za każdym razem, nie gaśnie ani nic. Ale teraz tak mi przyszło do głowy że może mimo tego że auto odpala itd. ten czujnik może mieć związek z takim zachowaniem auta. Niby błąd 31 się pokazał na spinacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam1954 napisał:

To mógł być stary nie skasowany bląd.

Podłącz do komputera i przeskanuj dokładnie błędy

Niestety nie mam komputera, zostaje tylko wycieczka na stację, albo odłączenie aku i sprawdzenie błędów raz jeszcze na spinacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności