Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby a wypalanie DPF


Gość pionek12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pionek12

Dzień dobry,

 

mam opla astre j 2014 w diselu 1.7 i mam od pewnego momentu problem. Czasami w czasie jazdy włacza się ogrzewanie tylniej szyby, chociaz jest wyłączone na panelu, a w konfiguracji mam wyłączone samoczynne włączanie tylniej szyby. Przy tym problemie skaczą obroty, silnik chodzi nie tak jak powinnien i zwieksza się spalanie nawet 2,8l/h(zauwazylem na staniu na swiatlach). 

Czy ktos mial moze taki problem i wie co z tym zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie kolega nie poczytał w instrukcji obsługi że wypala mu się DPF.

Kolega poczyta sobie o swoim autku bo warto coś o nim wiedzieć i jak go obsługiwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafał pisze. Wypala Ci sie wtedy dpf. Przy tym procesie włacza sie ogrzewanie tylnej szyby oraz lusterek.  Sprawdz stan oleju, bo jesli nie przypilnujesz dpfu to zapchasz filtr, możesz tez rozrzedzic olej ropą, jaki masz kod silnika? Bo jest do tego fajna aplikacja tylko nie w kazdym silniku chodzi

Wypalanie rozpoznasz tez po podwyzszonych obrotach, zwiększonym chwilowym spalaniu oraz zwiększonym dymieniu oraz charakterystycznym zapachu . Cześć użytkowników samochodow z dpf montuje diode led która sygnalizuje proces wypalania. 

I ważna rzecz. W czasie trwania procesu nie gasimy motoru. Nadmiar paliwa splywa po sciankach cylindra i dostaje sie do komory korbowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pionek12
4 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Bo pewnie kolega nie poczytał w instrukcji obsługi że wypala mu się DPF.

Kolega poczyta sobie o swoim autku bo warto coś o nim wiedzieć i jak go obsługiwać.

Przepraszam bardzo, jestem nowym kierowca i chcialem sie tylko dowiedziec.

Czy naprawde trzeba byc az tak nieuprzejmy?

3 godziny temu, ja37 napisał:

Co będzie czytał, przecież intuicyjnie wie, jak się obsługuje maszynkę do mielenia mięsa, pokręci troche astrą i odda na złom.

Czyli jak mam pytanie i nie wiem jak go rozwiazac to nie moge w takim razie spytac na forum? 

3 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Tak jak Rafał pisze. Wypala Ci sie wtedy dpf. Przy tym procesie włacza sie ogrzewanie tylnej szyby oraz lusterek.  Sprawdz stan oleju, bo jesli nie przypilnujesz dpfu to zapchasz filtr, możesz tez rozrzedzic olej ropą, jaki masz kod silnika? Bo jest do tego fajna aplikacja tylko nie w kazdym silniku chodzi

Wypalanie rozpoznasz tez po podwyzszonych obrotach, zwiększonym chwilowym spalaniu oraz zwiększonym dymieniu oraz charakterystycznym zapachu . Cześć użytkowników samochodow z dpf montuje diode led która sygnalizuje proces wypalania. 

I ważna rzecz. W czasie trwania procesu nie gasimy motoru. Nadmiar paliwa splywa po sciankach cylindra i dostaje sie do komory korbowej

dziekuje bardzo za odpowiedz, jutro sprawdze kod i napisze wtedy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pionek12
12 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Okej. Wtedy pomyślimy jak Cie uświadomić i zaznajomić z tym pięknym wynalazkiem 

kod silnika to A17DTE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jest szansa ze będzie u Ciebie działala aplikacja OPL DPF ze sklepu Play. Monitoruje ona poziom zapełnienia oraz pozwala na skuteczne wypalanie filtra.

Aplikacja jest darmowa, ale musisz do niej posiadac "interfejs". Moge polecic icar 2 vgate który można takze wykorzystac do odczytu błedów w astrze j. 

Tutaj masz filmik o diodzie która sygnalizuje rozpoczęcie procesu wypalania:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Panowie mam pytanko czy przy wypalaniu dpf opel astra j 2011 1,7 cdti zapala się kontrolka na panelu ze jest włączone podgrzewanie tylnej szyby i po jakimś czasie kontrolka sam gasnie dzięki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 22:07, Marcin 83 napisał:

Wypala Ci sie wtedy dpf. Przy tym procesie włacza sie ogrzewanie tylnej szyby oraz lusterek.  Sprawdz stan oleju, bo jesli nie przypilnujesz dpfu to zapchasz filtr, możesz tez rozrzedzic olej ropą, jaki masz kod silnika? Bo jest do tego fajna aplikacja tylko nie w kazdym silniku chodzi

Wypalanie rozpoznasz tez po podwyzszonych obrotach, zwiększonym chwilowym spalaniu oraz zwiększonym dymieniu oraz charakterystycznym zapachu . Cześć użytkowników samochodow z dpf montuje diode led która sygnalizuje proces wypalania. 

 

Przeczytaj co napisal Marcin.

Ja zrozumiałem że nie i że trzeba montować samemu diodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności