Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


Gość STRUS_TM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STRUS_TM

Witam!Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Sintry 2.2 benz+gaz :).Może ktoś posiada instrukcje obsługi,napraw,itp.(lub info,gdzie szukać).Kto wie,gdzie jest podłączony przewód odpowietrzenia zbiornika paliwa(u mnie leży luzem obok filtra powietrza)?Przy okazji-ile oleju wchodzi do skrzyni biegów? Ktoś korzystał może z "dodatków"do oleju(trochę ją słychać na III I IV przy 50 km/h) :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Zawsze "chodził" za mną van.Wcześniej miałem Vectrę B.Porównując opinie użytkowników(głównie na Motoallegro),dostępność części,"głębokość"kieszeni,no i wygląd-wybór padł na Sintrę.Faktycznie,bardzo obszerne,wygodne i świetnie jeżdżące autko.Dla dwóch osób może robić za kampera na wakacjach-po wyjęciu foteli podłoga jest płaska-rzucić na to materac i spanie gotowe.I to za naprawdę nieduże pieniądze.Wczoraj zamontowałem instalację gazową (w poprzednich autach też miałem) i mam wrażenie,że jest bardziej elastyczny niż na benzynie.Więcej będę mógł powiedzieć,jak lepiej poznamy się z Sinterką :?:.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 11:52 ]

Przy okazji-ile oleju wchodzi do skrzyni biegów?

Sintra 2,2i skrzynia manualna - ilość 1,8L

Piękne dzięki! :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRUS_TM, Dobry wybór.

Jak ja kupiłem Sintrę to mi nawet mój dyrektor gratulował bo też taką ma i bardzo sobie ją chwali.

A najdroższa część o którą pytałem to wydech.Zaśpiewali mi ok 1200 zł za kompletny http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Wiitaaammm...

Mam do zmiany skrzynie biegow - jest problem z biegiami parzystymi 2 i 4

2 nie chce sie kompletnie trzymac i zgrzyta prz puszczaniu sprzegla

natomiast 4 wchodzi ale latwo wyskakuje.

Na Alledrogo jest bogaty wybor i niedrogo ale okazuje sie ze wystepuja dwa typy oznaczen skrzyn dla benzyny - mianowice DLJi MD3 - czy ktos ma wiedze czym sie roznia i czy mozna jes stosowac zamiennie??

Piotrek 'po latach'..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - nie znam się na automatach.

Ale spróbuj poszukać tu - https://opel.7zap.com/pl/car/

Tu może po VIN-e ci pokaże jaką masz skrzynie - http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o manualna skrzynie 5 biegow.

Wystepuja wlasnie rownolegle dwa rozne ozmaczenia MD3 i DLJ..

Ciekawe czym sie różnią ??

a moze Sintry maja roznie wsteczny bieg?

Bo moj egzemplaz ma wsteczny z pierscieniem w prawo i do tylu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pituś a ty masz 2,2 benzyne czy V-ke 3,0

Oki - te skrzynie są bardzo podobne i pewnie niczym się nie różnią.

Ja bym brał najbliższą domu i powiedział że macher do niej zaglądnie dla wszelkiego spokoju.

W lunie siedzi DLJ - 12556056 - i jest wsteczny jak u ciebie.

Przekładnia główna 4.05 jest w obu.

Możesz popatrzeć na tabliczkę znamionową skrzyni - widać ją dość dobrze i kupić taką samą.


Możliwe że to inny producent.


Myślałem że masz V-ke dlatego dawałem link od automatów, no cóż dawno cię nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności