Skocz do zawartości

piszczące hamulce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od pewnego czasu odkąd wymieniłem nowe tarcze i klocki z przodu w astrze g zaczeły mi piszczeć hamulce. to sa napewno hamulce bo jak naciskam na pedał hamulca przestaje piszczec. piszczy dopiero po dłuższej jezdzie np po miescie i to piszczy tylko od strony pasażera. co to moze być bo naprawde nie mam pojęcia a szczerze mnie to drażni!:D!!!

Prosze pomózcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jendrzej21, rozebrać i złozyć na nowo z dodatkiem pasty na prowadnice,sprawdzić czy tłoczek chodzi prawidłowo,bo moze się zapiekł i ma za ciężko.

Myślę,że innej przyczyny pisku nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo to dziwne piszczenie i piszczy tylko od strony pasażera a jak lekko nacisne pedał hamulca to piszczenie przestaje ale jak noge odciągne od pedała to znowu piszczy i to tylko piszczy przy małej predkosci!! jutro zrobie to co mówisz i zobacze czy dało efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, smarowałem , czyściłem, zmieniłem klocki, wymieniłem płyn hamulcowy i po jakimś czasie znów to samo, piszczy jedna strona. Na przeglądzie gorsze hamowanie po tej stronie. Trzeba będzie wymienić zacisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobna przyczyna: marna tarcza... lekkie bicie powoduje nagrzewanie sie tarczy ktora bije bardziej i wydaje przy tym piszczace dzwieki... przy szybszej jezdzie kiedy sie chlodzi powietrzem wraca do normy... przerobilismy to na forum nexii... pomaga wymiana tarczy niestety i nie wjezdzanie w kaluze na nowych goracych tarczach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się dołączyć.

"Źródłem pisków jakie powstają podczas hamowania są najczęściej drgania klocka w zacisku. Większość producentów klocków stosuje różne techniki ich redukcji. Najbardziej popularna metodą jest powlekanie tylnej części płytki czymś w rodzaju „gumowego lakieru” który redukuje drgania. Dobry producent idzie znacznie dalej – stosuje najbardziej zaawansowane rozwiązania. Na płytkach naklejane są specjalne shimy, których wymyślny kształt jest efektem testów laboratoryjnych. Warto dodać, że do każdego rodzaju zacisku kształt jest dobierany indywidualnie. W szczególnych wypadkach shimy są wykonane z jeszcze droższych materiałów i nitowane do płytki. To dobitny dowód na staranne wykonanie produktu i dążenie do jasno sprecyzowanego celu. Dodatkowym elementem wyciszającym klocki są specjalne profilowania warstwy ciernej (w wybranych modelach). Podczas montażu należy zatem zwracać szczególną uwagę aby przypadkowo nie założyć klocka odwrotnie."

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie dobrych firmowych klocków wg powyższego opisu lub czasami skutecznym jest (w zależności od przyczyny pisków) zakupienie klocków z miękką okładziną (jest kilku producentów). Co prawda w drugim przypadku te klocki nie wytrzymują już tak dużych przebiegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobna przyczyna: marna tarcza... lekkie bicie powoduje nagrzewanie sie tarczy ktora bije bardziej i wydaje przy tym piszczace dzwieki...

 

chce to troszke sprostować co napisał (tomtomasz) Byłem dzisiaj u diagnosty żeby sprawdził mi tarczę sa dobre!! zaznacze też ze niedawno wymieniałem tarzcze oraz klocki! na początku kupiłem tańsze tarcze z Allegro ale przy hamowaniu z prędkości 80-120 zaczeło mi strasznie bić kierownica wiec udałem sie do diagnosty w celu sprawdzenia czy tarcze sa krzywe okazało sie ze tak więc wymieniłem je na o wiele droższe i jeszcze raz sprawdziłem na diagnostyce. Diagnosta stwierdził ze sa dobre i juz mi nie bedzie biło. wracając do pisku spytałem sie diagnosty co może być on stwierdził ze najprawdopodobnie piszczy ten cały zacisk klocków a dokładniej tłoczek ktury wypycha klocki. Podpowiedział mi żebym nasmarował dobrze takim specjalnym smarem ten własnie tłoczek i cały zacisk od środka bo widocznie jest suchy i sie zapieka. Jestem umuwiony na jutro z miechanikiem ktury mi zakładał tarcze i klocki żeby mi rozebrał tą prawą strone ktura piszczy i dobrze nasmarował w ramach gwarancji za usługe. odezwe sie jak już to bede miał zrobione i zobacze czy faktycznie nasmarowanie pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jendrzej21,sprawdz czy tłoczek chodzi swobodnie,czy da się go srubokrętem cofać bez wielkiego oporu.Jak ciężko chodzi odsuń z niego gumę i wpsiknij jakis dobry penetrant ,ale nie WD-40,kilka razy wciskaj i cofaj tłoczek,zeby go rozruszać.

Sprawdz ile masz płynu,bo może miałeś za duzo i podciśnienie się tworzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem, hamulce piszczą przy każdym hamowaniu i wydaja przy tym dodatkowy dziwny dziwek coś w rodzaju charczenia, pisk słychać również przy ostrym skręcie kol podczas jazdy ( klocki nie sa jeszcze na wykonczeniu) .... jakaś rada? będę wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności