Skocz do zawartości

piszczące hamulce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki w aso w malutkich tubkach. JEst specjalnie do tego typu celow by nie piszczaly. Co on daje to ja nie wiem ale jak przyjezdza klient i sie skarzy to tym robimy bo tak na codzien to zwyklym smarem traktujemy zaciski oraz klocki. Nazw to ci nie podam ale opakowanie jest takie jak kobitki maja blyszczyk do ust tak wiec bardzo male.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam problem z nagrzewającymi się kołami tzn piszczały hamulce i nagrzewały się alufelgi, po przeczyszczeniu i nasmarowaniu prowadnic piszczenie ustało ale koła dalej się grzeją :) klocki są jeszcze dobre

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną grzania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze tloczek sie lekko zaciera. Propostu jest w ukladzi ehamulcowym ( zacisku) zastosowany taki myk ze jak puszczamy noge z hamulca to nam sie lekko cofa tloczek i klocek powinien ocejsc minimalnie od tarczy. W zasadzie bedzie sie lekko obijal o tarcze ale to nie istotne. Najwyrazniej ten myk nie dziala i klocki sie nie cofaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zwiadofcam

u mnie piszczalo cos w hamulcu tylnym a przestawalo jak hamowalem. Po kilku tysiacach zauwazylem ze zewnetrzny klocek sie starl a wewnetrzny nic. Sprawdzilem tloczek i nie byl skorodowany, sprawdzilem srube sprezynujaca/prowadnice i chodzila ok. choc na wszelki wypadek dolozylem pasty miedziowej (nie wiem czy mozna bo nic innego nie mialem). Jednakze co zauwazylem to to ze klocki ciezko chodza w tych blaszkach (np. w porownaniu z kolem z drugiej strony), mialem lekki problem z zalozeniem. Oczywiscie przeczyscilem blaszke i rowki na blaszke i zaaplikowalem paste miedziowa.

 

Pytanie.

1) Co zrobic zeby klocek lzej chodzil w tej blaszcze. Czy dopuszczalne jest zebym odrobile przypilowal np. dol klocka okolo 0.25mm zebym byl pewien ze tarcza ladnie odbije klocek?

 

2)Jak wspomnialem dolozylem pasty miedziowej do sruby prowadzacej/odbilejacej choc byl tam jakis inny smar. Czy mozna tam stosowac paste miedziowa ?

 

Tutaj jest stronka ktora moze pomoc w rozpozniu przyczyny problemu z ukladem hamulcowym:

http://www.aa1car.com/library/common_brake_problems_ucx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często smar miedziowy jest używany również przy tych elementach

 

Po zdemontowaniu blaszek oczyść dokładnie ze zgorzeliny i zanieczyszczeń - jarzma

Jeśli klocki są liche i podstawy mają większy nadlew lub grubą warstwę farby (to prędzej może mieć miejsce), to delikatnie możesz to zniwelować - przy czym klocek ma "chodzić w miarę luźno, bez większych oporów" ale nie powinien czasem tam latać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz deczko przypilowac klocek. Nic sie nie stanie. Smarem posmaruj zarowno to prowadzenie w klocku jak i te blszki. Mozliwe ze sie przyciera tloczek w zacisku i dlatego nie cofa sie po puszczeniu pedalu hamulca. Tloczek cofa sie bardzo niewiele- jakies 0,5 do 1 mm wiec i klocki pozniej nie maja za duzo miejsca. Mozliwe tez ze te prowadzenia co trzymaja zacisk w jazmie tez nie maja smaru albo sa zatarte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zwiadofcam

Odrobine podpilowalem klocki i blaszke ktora wspolpracuje z klockiem zeby wszystko ladnie chodzilo, ale musialem takze odrobine odgiac ta blaszke bo byla za bardzo przygieta i 'trzymala' klocka za mocno. Teraz wszystko chodzi na cacy !!

 

Dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adresatka

Miałam nadzieję, że bez wizyty w serwisie się obejdzie :wink:

ale pewnie nie :?:

no bo jak długo można hamować z piskiem a'la express kolejowy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności