Skocz do zawartości

Stukanie przy ruszaniu (sprzęgło!!).


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Jak przeguby to:

- przy ruszaniu na wprost słychać takie pojedyncze łuuup (jakby się coś w bagażniku przesunęło)

- taki sam odgłos pojawia się przy hamowaniu silnikiem

- przy jeździe na maksymalnym skręcie w lewo bądź w prawo (zależy który przegub) odgłos staje się rytmiczny i głośny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko u mnie jest tak dziwnie, że przy szybkim zrywnym ruszaniu jak wchodzi auto na obroty to jest cisza wszystko ok! Problem nie jest kłopotliwy, ale dający do myślenia ponieważ nie miałem tak w innych samochodach, tzn: że gdy ruszam wolno przełączam na 2 bieg i jadę wolno słyszę chrupnięcie a niekiedy odczuwam to na pedale gazu.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz matu1, chyba faktycznie mamy te same objawy w autkach.. :P ..u mnie dokładnie tak samo.. zobaczymy - może ktoś światły się wypowie na ten temat..

Ja cały czas ma nadzieję, że po prostu ten typ tak ma.. ale jak już wspominałem, uwierzyłbym na 100% gdybym przejechał się nową sztuką..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam z moją Zafirką podobny problem tzn. coś się dzieje z przegubami. Objawy są dokładnie takie jakie opisał Mariusz_760301 w dwu pierwszych myślnikach. Sprawdzałem przeguby i wygląda na to że lewy wewnętrzny przegub ma spory luz. Pozostałe zdają się być OK. Moje pytania są takie : 1). czy można wymieniać jeden przegub czy raczej trzeba w komplecie? 2). czy mogło dojśc też do uszkodzenia wielowypustu na półosi która współpracuje z uszkodzonym przegubem? Dzięki za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wymieniać jeden przegub czy raczej trzeba w komplecie? 2). czy mogło dojśc też do uszkodzenia wielowypustu na półosi

Oczywiście ze można!! jeden.. To nie amortyzator!! Aby wymieniać parami! Wielowypust . można sprawdzić przy demontażu!! Ale domyślam sie ze chodzi ci o zewnętrzny! Od strony koła!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wewnętrzny, ten przy skrzyni - sprawdziłem to. Zdjąłem koła z przodu i kręcąc osią wyczułem doś duży luz na przegubie wewnętrznym, na zewnętrznym luzu nie wyczułem. Dzięki za odpowiedź. Teraz pozostaje tylko znaleźć go i kupić, a to nie jest łatwe, wszyscy sprzedają zewnętrzne ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tę jedyną na Allegro aukcję znalazłem ... i chyba kupię. Po wymianie przegubu napiszę co i jak.

 

11,09,2009r.

Przegub wymieniłem stuki sa troche mniejsze, ale są nadal. Ktoś ze znajomych podpowiedział, że może jakaś poduszka silnika lub skrzyni. Zrobiłem małe rozeznanie tego zagadnienia ... i może tak być. Jest jedna poducha umiejscowiona przed skrzynią ( patrząc z perspektywy kierowcy ) która jest odpowiedzialna za tłumienie drgań silnika związanych z ruchem obrotowym wału. Ktoś z forumowiczów wczesniej pisał że jak ją wymianił nastała cisza. Może i u mnie jest podobnie ? Muszę to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam astre F1.4,mam maly problem,na zapalonym silniku,wciskam pedal sprzegla jest oki gdy go puszcze zaczyna dobiegac chalas taki jakby auto mialo wal napedowy.dodam ze auto jest na luzie,gdy podnioslem jedna strone auta zauwazylem ze kreci sie kolo,mimo ze auto jest na luzie,moge zatrzymac kolo lecz ono powoli sie zaczyna krecic.Wczesniej wymienilem przeguby bo myslalem ze to one a tu nadal klopot,To jest taki chalas jakby jakis wal byl kszywy,ech ,pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam astre F1.4,mam maly problem,na zapalonym silniku,wciskam pedal sprzegla jest oki gdy go puszcze zaczyna dobiegac chalas taki jakby auto mialo wal napedowy.dodam ze auto jest na luzie,gdy podnioslem jedna strone auta zauwazylem ze kreci sie kolo,mimo ze auto jest na luzie,moge zatrzymac kolo lecz ono powoli sie zaczyna krecic.Wczesniej wymienilem przeguby bo myslalem ze to one a tu nadal klopot,To jest taki chalas jakby jakis wal byl kszywy,ech ,pomocy

To krecenie sie kola to normalny objaw. Chyba wszystkie auta przenionapedowe to maja. Hałas to dobiega z łozyska oporowego na sprzegle. Lekko moze sobie swistac ale jak juz robi spory halas to szykuj sie na wymiane jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności