Skocz do zawartości

[G] ABS i prędkość


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie.

Od niedawna poruszam się Asterixem i wcześniej nie miałem "przyjemności" posiadania auta z ABS. Oczywiście zasadę działania znam, zastanawia mnie jednak czy to normalne, że ABS włącza się już przy 50 kmh na suchej nawierzchni...

 

Kontrolka ABS normalnie zapala się po włączeniu zapłonu i za chwilkę gaśnie - czyli OK.

 

W czasie jazdy z prędkością poniżej 50 kmh na suchej nawierzchni, przy hamowaniu czuć bardzo delikatne pulsowanie pedału hamulca, ale to dosłownie takie lekkie mrowienie.

 

Jednakże powyżej np 70 - 80 kmh to już jest dość ostre pulsowanie, tak że robi się to średnio przyjemne dla stopy :wink:

 

Ostatnio musiałem również dość gwałtownie hamować ze 130 - 140 kmh (A4 katowice) i wtedy myślałem że mi "noga wyskoczy z zawiasów" - pulsowanie było tak silne, że ciężko było utrzymać nogę na hamulcu (myślałem że mi się auto rozpada :( ).

 

Dodam, że kierownica nie drży nawet przy gwałtowniejszym hamowaniu.

Tarcze mają pół roku (brembo) klocki również (ferrodo)

 

Czy to normalne objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj smak wszystko w normie

 

ja tez z poczatku nie moglem sie do tego przyzwyczaic

jak masz nowe hamulce to uczucie tomoze byc wzmozone

z czasem ja wszystko sie z leksza wyrobi to to pulsowanie tez bedzie mniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

 

Chciałbym po prostu się upewnić. Nie mam możliwości przejechania się podobną astrą (wszyscy znajomi mają golfy i passaty :( ) więc nie mam punktu odniesienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ABS wł. się przy naprawdę mocnym i energicznym wcisnieciu pedała. Noo chyba że w Zimie ale to inna bajka.Ale przy noramalej jeździe wogóle nie czuje że mam ABS.

Więc nie wiem czy do końca jest wszystko ok. Chyba że to przez te nowe tarcze i klocki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet w golfach i pasatach jest to wyczowalne na pedale

 

sproboj

Nie omieszkam :wink:

Chodziło mi po prostu o to czy nie za "wcześnie" lub nie za "ostro" działa. Bałem się, że może mam krzywe tarcze czy inne cuda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet w golfach i pasatach jest to wyczowalne na pedale

 

sproboj

Nie omieszkam :wink:

Chodziło mi po prostu o to czy nie za "wcześnie" lub nie za "ostro" działa. Bałem się, że może mam krzywe tarcze czy inne cuda.

wtedy czol bys to na kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moz esie wlaczac prawei zawsze jak hamujesz jak masz rozne kola (wielkosci kol) na osiach czy stronach. Ale mam nadzieje ze to posprawdzales? Czasem tez jade i wyczuwam delikatne, chwilowe pulsowanie pedalu. Wykrywa ze kola kreca sie nierowno i abs sie uaktywnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xpander, to co opisujesz raczej normalne nie jest...

sprawdz czy hamule nie lapia ci za wysoko. mi lapaly od samej gory i w 90% hamowania wlaczal sie ABS

okazalo sie ze przyczyna jest zapowietrzony uklad.

na twoim miejscu sprawdzil bym uklad + plyn hamulcowy

zaloze sie ze po odpowietrzeniu objawy znikna :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności