Skocz do zawartości

brak klimy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam czy chłodnicę klimatyzacji można wymienic samemu ,powiem że niema juz czynnika roboczego a na dnich muszę kupic jakis zamiennik + osuszacz

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 00:51 ]

a może macie jakies sprawdzone zamiennik ? wiem że na allegro chodzą tak około 350 zł i osuszacz jakies 90 zł pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wymienic chlodnice to pewnie mozesz i sam, ale i tak w serwisie musza sprawdzic szczelnosc na azocie + nabicie. Tak wiec w sumie moze sie okazac, ze niepotrzebnie sie w tym babrac

samemu, bo oszczednosc niewielka. Poza tym mozesz stracic gwarancje na chlodnice, jesli na montaz nie bedziesz mial odpowiedniego kwitka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam pytanie jaki może byc powód nie chłodzenia płyn na pewno jest pompka działa ale zimna nie czuc sprawdzałem szczelności i odgrzybiałem cały układ i nadal nic i nie wiem co mam robic :) klima jest manualna a zafira 99"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Tam jest jeszcze jakiś zawór może on coś nie teges.

Jak jest za małe ciśnienie czynnika to ten zawór nie pozwala na włączenie sprężarki by uniknąć jej zniszczenia.Czy na pewno wciskając przycisk załącza ci sprężarkę od klimy?:)??Ale czy na pewno masz gaz w układzie?może jakieś resztki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gaz jest napewno bo dopiero co nabijałem a co do sprężarki to widac jak pracuje jak włączę i nie mama zielone pojęcia co jest nie tak sprawdzałem bezpieczniki i są ok :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

sprawdź jeszcze czy powietrze przelatuje przez tą chłodniczkę umieszczoną za filtrem przeciwpyłkowym,może coś nie jest drożne i dlatego nie chłodzi ,może jakaś linka czasem coś od tego manuala nio bo żeby się ochłodzić musi przelecieć przez coś zimnego hiba nio i ta chłodniczka musi być zimna gdy klima chodzi (tam schowana w konsoli ona je) ale to tak se tylko myślę.Sam jestem ciekaw co to może być.

załączam schemat poglądowy http://www.opony.btx.pl/schemat.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Trzeba trochę rozebrać.Jest on dostępny dopiero po wymontowaniu schowka pasażera.Syfiasto to zrobili i trzeba trochę poodkręcać śrub by tam się dostać.Jak wyjmiesz schowek to trzeba rozłączyć plastikowe przewody od nawiewu.Zobaczysz po lewej stronie taki plastikowy pojemnik prostokątny i w nim siedzi ten filtr-pojemnik zapinany na takie metalowe spinki-chyba 6 szt.Trzeba je odczepić i uchylić wejście do tego pojemnika.Wyjąć z niego filtr i wsadz tam potem dłoń tak w stronę pasażera i wymacaj aluminiową chłodniczkę-to jest parownik i jak klima ma pełny obieg to powinien być zimny.To właśnie na nim rosną grzybki i umie zaśmierdzieć jak nie czyszczony.Pozycja nawiewu w zimne oczywiście w czasie sprawdzania.Jakieś dobre 30 minut pracki i bedziesz wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zrobilem wszystko i tak nic a tak pozatym to tam jest napawde straszne dojscie i nic wydaje mi sie ze to pompa tylko zastanawiam sie jaki to jest koszt :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

A jaka była ta chłodniczka-zimna ona była czy nie?O ile wiem to sprężarka to kosztuje tak strzelę,że z 5 stówek za jakąś używkę popatrz na allegro jest tego troszkę.Najlepiej jednak jakby to stwierdził spec od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności