Skocz do zawartości

brak klimy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mi też nie działa klima... Okazało się ze dziura w skraplaczu.

Za wymianę (chłodnica+osuszacz+nabicie+robocizna) krzyczą 900zł :)

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś speca od klimy w Olsztynie, Ostrołęce lub Łomży (i okolice) gdzie zrobili mi to dobrze i taniej? Chyba ze 900zł nie jest dużo (nie znam się).

 

Ps sry za odkopywanie tematu sprzed roku ale nie chciałem zakładać nowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za wymianę (chłodnica+osuszacz+nabicie+robocizna) krzyczą 900zł

 

skraplacz oryginał BEHR-HELLA jakieś 540 pln (warto bo występuje od razu w komplecie z osuszaczem i czujnikiem ciśnienia)

nabicie około 100-150 pln

robocizna od 100 pln do ile się da :)

Ceny dotyczą kompletu do mojego auta czyli Z 1,8XE i jeżeli mogę coś kolegom podpowiedzieć to nie idźcie w zamienniki-te chińskie nie wytrzymują roku a które nie są chińskie???.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Za wymianę (chłodnica+osuszacz+nabicie+robocizna) krzyczą 900zł :drunk:

Rok tem robiłem to samo i też wyszło mnie 800 zł.

Nie jest to wysoka cena za samą chłodnicę w zależności od modelu musisz zapłacić 400-600 zł.

 

P.S. Samochód to luksus a do luksusu się dopłaca :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poznanianiu koszt wymiany to 100zł + 150zł nabicie

a chłodnica róznie, od 400 (za chińską) do 700 za behr`a ... i szczerze nie oszczędziaj, oszczędzisz i za rok znowu wymiana ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Mam prośbe bo przeczytałem całe forum :) i nie znalazłem takiej przypadłości jaką mam w moje zafirce 2.0 dti 2003r. A więc chodzi mi o klimę po pierwsze zaświeca mi się kontrolka pomarańczowa (karnisterk z wiatraczkiem :) ) po drugie nie włącza się wentylator z klimy i tym samym nie chłodzi a sprężarka napewno się załącza bo obroty silnika spadają i spalanie się zwiększa.Sprawdzałem wentylator od klimy i działa bo podpiołem bezpośrednio 12V.Moduł dokładnie nie wiem.A czy jak jest mało czynnika w układzie to jest taka możliwość że się nie włacza? proszę pomocy bo robi się coraz cieplej :)

 

usunąłem pytanie o warsztat jest do tego inny dział/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość vincencique

Witam!

Moze troche z innej beczki, ale o klimie.

Kilka dni temu majster od klimy, przywrocil moja klime do zycia.

Jednak zastanawia mnie jedna rzecz.

Po przejechaniu kilkunastu km samochodem z wlaczona klima i zatrzymaniu samochodu pod samochodem pojawia sie plama (wiem, wiem - skroplona woda)

Jednak zastanawia mnie to, ze plama pojawia sie nieco za osia przednich kol (w strone tylu samochodu).

Czy plama nie powinna sie pojawiac po prawej stronie przy zderzaku ?

Mam tam taka rurke, ktora tak naprawde nie wiem do czego sluzy...

Jak jest u was ?

Czy mozliwe ze u mnie cos sie rozlaczylo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam opisze mój problem z klimą Otórz po sprawdzeniu szczelności i uzupełnieniu czynnika chłodzącego +oleju Okazało się że sprężarka nie ruszyła po podpieciu spreżarki na krótko mechanik stwierdził ze uszkodzeniu uległa cewka "elektromagnes " sprzarki Wyczytałem że częściej siada jakiś czujnik w sprężarce a nie sama cewka. Proszę o doradzenie można z tym coś zrobić Pozdrowienia tomiino

 

I czy można wymienić cewke bez sciągania sprężarki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj chłopaki, mam problem, pomożecie kobiecie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ?

Mam corse b, 96 rocznik, 1.4 V8.

Kilma była juz nabijana koło czterech - pięciu razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Za każdym razem po tym, jak wszystko uciekło i już nie chłodziła w warsztacie mówili, że to wina uszczelek i płaciliśmy orpócz za napełnianie to jeszcze dodatkową kasę za założenie głupich, gumowych kóleczek.

Ostatnio mąż mi założył i nawet chodziła dłużej niż zwykle(2 tygodnie). Juz myślałam, że będzie działać, ale niestety. Mąż się wkurzył, nagadał panom mechanikom, a oni stwierdzili, że to chyba nie uszczelki,tylko zawory. Teraz samochód jest w warsztacie, męża nie ma, panowie dzwonili, że to sprężarka, że mogą zamówić nową, która kosztuje 3 tysiące(;(), ale musze szybko podjąć decyzję.

Patrzyłam na allegro czy nie ma czegoś taniej i okazjue się, że jest i to dużo taniej, ale tam są jakieś numery sprężarek podane i boję się, że kupię coś złego...

Wie może ktoś o co chodzi z numerami i jak mogę sprawdzić, czy dana spręzarka pasuje do mojego czarnego cuda :?: ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienic warsztat chyba bedzie najlepszym rozwiazaniem...

bo jezeli ucieka to gdzies jest nieszczelnosc ktora powinno sie latwo zdiagnozowac...

tyle razy nabijane to masakra...

oj wyglada mi to na naciaganie klientki, przeciez jesli potrzeba taka sprezarke mozna pozniej zamowic...

zycze troche spokoju... ;(

 

poza tym mamy dzial do witania sie, prosilbym o uzupelnienie profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności