Skocz do zawartości

- - - - -

Układ wydechowy bez katalizatora.. problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2008 - 17:19

Witam
Wstawiłem kata... i jest o niebo lepiej, na 3500 nie słychać już mnie na całym osiedlu.
Doczytałem się że przy katalizatorze traci się na mocy, jakoś tego nie odczuwam przy 150KM jeśli straciłem 1,5 % mocy to raczej żadna strata do komfortu jazdy gdy nie słychać każdego wciśnięcia gazu. Podobno katalizator a raczej jego brak przedłuża żywotność silnika, sam nie wiem czy to prawda jedni mówią tak a inni wręcz przeciwnie. Jedyna co zauważyłem po przejechaniu ~ 10km że silnik znacznie szybciej sie nagrzewa, oczywiście włącza się wentylator i jest git ale wcześniej trwało to znacznie dłużej.
Robocizna za wstawienie kata wyszła jednak nie 60 a 100zł ale i tak jestem do przodu bo jak pytałem właściciela sklepu kosztuje 380 +wymiana =480zł więc jestem 200zł do przodu. Zastanawiam się jak będzie ze zużyciem paliwa tzn o ile wzrośnie?
Teraz profilaktycznie zabiorę się za wymiane paska rozrządu bo lepiej "dmuchać na zimne", lepiej wydać 400zł(pasek 80zł koło napinacza 140 +robocizna) niż 2000 za remont po wywaleniu zaworów, ale to dopiero jak podniosę się na nogi po miesiącu, w ktorym wsadziłem w kali 3000zł. Ostatni właściciel na pewno go nie wymieniał, a rozbieranie osłony na samo spr jego stanu chyba raczej się nie opłaca.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • Zasłużony
  • 7876 postów
  • LokalizacjaBolesławiec
  • Model:Opel Omega B
  • Silnik:teraz x20xev awtomat
  • Nadwozie:amerykanckie
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 25 czerwiec 2008 - 19:21

Różnica może być znikoma czy niezauważalna. Siatka wkładu jest w końcu po całym przekroju, zależy to jeszcze od silnika. Zużycie paliwa z katalizatorem będzie może ciut większe, ale różnice zobaczysz w trakcie eksploatacji (może być np 0,5L większe). Pozdrawiam

• 0

#13 OFFLINE   matteoo

matteoo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.6 16v
  • Nadwozie:kombi
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 22 lipiec 2013 - 10:01

Jeżdżę bez katalizatora w Astra II 1.6 16v. Mam więc pytanie: czy przy braku katalizatora spalanie będzie większe? 

• 0

#14 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • Zasłużony
  • 7876 postów
  • LokalizacjaBolesławiec
  • Model:Opel Omega B
  • Silnik:teraz x20xev awtomat
  • Nadwozie:amerykanckie
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 04 sierpień 2013 - 13:20

nie