Skocz do zawartości

Zaniżanie licznika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mojej matuli w Corsie pokazuje tylko do 53, tak jak pisał barteklodz.

Może w Astrze G już jest inaczej, choć nic sobie uciąć nie dam, testowałem na Astrze kumpla X20DTL i też pokazywało tylko do 53...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Cześć.

Widzę, że w tym wątku o wyświetlaniu prędkości w astrze na wyświetlaczu TID

wypowiadają się zarówno właściciele astry F jak i G.

Wiem że w tryb diagnostyczny wchodzimy przytrzymując dłużej (>4s) oba przyciski TIDa.

W F ma pokazać prądkość do 53km/h, w G bez limitu...

Sęk w tym, że mi w Astrze G TID nie wchodzi w tryb diagnostyczny - wciśniecie obu przycisków skutkuje wejściem w tryb ustawiania daty/godziny, tak samo jak wciśnięcie dłużej tylko drugiego.

Większosc wypowiadających się osób pisze o atstrze F, ale może jakiś właściciel Astry G by napisał jak u niego wywołuje się tryb diagnostyczny TIDa - w którym momencie należy wcisnąć te 2 przyciski, czy może jeszcze coś?

 

pozdrawiam

Rozar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze G dokładnie tak samo jak w F włącza się poprzez rownoczesne przyciśnięcie i przytrzymanie dwóch przycisków w TIDzie przez ok. 5 sekund (czasem dłużej). Mi pokazuje 94 przy licznikowych 100km/h, 54 przy 60km/h, więc wiem że mi licznik zawyża o 6 km/h. opony mam tak jak seryjne 195/60/15.

 

w którym momencie należy wcisnąć te 2 przyciski, czy może jeszcze coś?

 

W dowolnym momencie w trakcie jazdy, tylko te dwa ale naraz i przytrzymać do skutku(tylko patrząc też na drogę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam opony 195/65/15, wskazania licznika są idealne z nawigacją, inne rozmiary były

z błędami 3-5 km/h,tak więc tylko ten rozmiar oddaje poprawną prędkość (w tym modelu oczywiście).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

195/60 15 zalecane do Astry II zawyżają prędkość. Tzn. na liczniku 90 km/h a na nawigacji 84 km/h.

Bardziej precyzyjne są 185/65 (takie mam zimówki).

 

Ciekawe jak byłoby z 195/65.

- sprawdziłem na http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

i rzeczywiście 195/65 powinno pokazywać realną prędkość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Serafz, dzięki za odpowiedź

 

Sęk w tym, że mi w Astrze G

po wciśnieciu naraz 2 przycisków TID wchodzi w tryb ustawiania daty/godziny

tak samo jak wciśnięcie dłużej tylko górnego przycisku (z zegarkiem).

za to nie wyświetla porędkości.

Już po 2 sek od wciśnięcia 2 przycisków naraz zaczyna mi migać dzień miesiąca na wyświetlaczu

(mam niefabryczne radio nie dołączone do TIDa). Jak trzymam wciśnięte 2 przyciski - miga dzień. Jak puszczę, dalej miga i mogę ustawiać datę.

 

Ktoś się już spotkał z brakiem trybu diagnostycznego (z pokazaniem prędkości) w TID w AstrzeG? A może wszystkie gliwickie II tak mają? Może jakiś posiadacz AstryG classic sprawdził by u siebie

pozdrawiam Rozar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności