Skocz do zawartości

czujnik poziomu cieczy chłodzacej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boybondek

Witam, (w mojej Astrze 1,7 CDTI 101KM) wyświetla się komunikat o braku płynu w zbiorniczku wyrównawczym gdzie płyn jest zalany na ful. W moim przypadku wymieniłem czujnik, ale nic to nie zmieniło komunikat nadal się pokazuje. TECH też nie pokazuje żadnego błędu. W rozmowach i na forach nikt nie może definitywnie powiedzieć co zrobić, żeby taki komunikat się nie pokazywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mijej zafirze 2.0 czujnik jest wsadzony do zbiorniczka od spodu ale nie ma on kontaktu z cieczą, jest on w zagłębieniu a w zbiorniczku jest pływak chyba z jakimś magnesikiem, który potrafi się zacinać i wtedy dupa bo zbiorniczek jest nie rozbieralny. Sam czujnik raczej się nie psuje więc trzeba wymienić zbiorniczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a ja nie mogłem nic znaleźć, słabo szukałem, dzięki wielkie

Dzisiaj wyjąłem zbiorniczek i przeczyściłem ale komunikat nadal się pojawia, wyłączyłem go już 2 razy ale zobaczymy jak się będzie sprawował później. czy taki zbiorniczek można kupić z tym pływakiem razem ? bo jakoś na allegro nie widzę takich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa zbiorniczki do ukladu z czujnikiem (maja plywak) i do ukladu bez (nie maja plywaka i dziury na czujnik)

po raz nie wiem ktory napisze

na allegro swiat sie nie konczy

sa inne mozliwosci zakupu czesci

a do sprzedawcy zawsze mozna napisac wiadomosc

z pytaniem czy to zbiornik z czy bez plywaka

to nie boli

i po raz kolejny nie wykazales sie sprytem

linki ktore podalem wyzej

mozna po nich dojsc do sklepow z czesciami

fotka samego zbiornika w linku

jest miejsce z linkiem do strony gdzie on jest i cena i do czego pasuje

sa tez inne zbiorniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa zbiorniczki do ukladu z czujnikiem (maja plywak) i do ukladu bez (nie maja plywaka i dziury na czujnik)

po raz nie wiem ktory napisze

na allegro swiat sie nie konczy

sa inne mozliwosci zakupu czesci

a do sprzedawcy zawsze mozna napisac wiadomosc

z pytaniem czy to zbiornik z czy bez plywaka

to nie boli

i po raz kolejny nie wykazales sie sprytem

linki ktore podalem wyzej

mozna po nich dojsc do sklepow z czesciami

fotka samego zbiornika w linku

jest miejsce z linkiem do strony gdzie on jest i cena i do czego pasuje

sa tez inne zbiorniki

Zrobiłem jak mówiłeś, czyli czyszczenie zbiorniczka i chyba zadziałało bo jak narazie cisza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyles jak pracuje ten plywak przed i po czyszczeniu

czy luzno chodzil i sie nie przycinal ??

bo tutaj pewnie byl problem

sprawdzałem i niby był czysty między pływakiem a czujnikiem a dokładnie tym na czym się pływak przesuwa, potraktowałem go wodą z płynem i żwirkiem a dodatkowo octem i gdzie się dało dojść szczoteczką do zębów. Myślę że o podziała na dłużej. Zbiorniczek wygląda dużo czyściej. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ten pływak dość luźno był osadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności