Skocz do zawartości

Zgasł i nie chciał zapalić


Gość loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłbym odczyt błędów, tylko jest taki jeden drobny szkopuł... w moim autku jest gaźnik i nie ma komputera... więc ciężko będzie odczytać błędy...

 

teraz już nie gaśnie ale za to z rana jest problem... tzn muszę około 20 sekund przytrzymać - po zapaleniu - nogę na gazie bo inaczej od razu gaśnie.

 

Postaram się nagrać dźwięk jaki silnik wydaje podczas odpalania i może ktoś mi coś podpowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

loozack, ja w swojej Tigrze też miałem kilka razy już taki motyw i po zczytaniu kodów błedu wyszedł mi kod 19, czyli "Czujnik położenia i prędkości obrotowej - błędny sygnał" tyle, że nie wiem czy to samo będzie odnosiło się do Twojej corsy... byłem u elektryka na techu i powiedział że prawdopodobnie będzie do wymiany ten czujnik który jest polożony nieopodal rozrządu, widocznie musiał go szlag trafić....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

LOOZACK!CZAS PRZYWYKNĄĆ JA TEŻ TAK MAM CAŁY CZAS.TEN TYP TAK PO PROSTU TAK MA I NIKT ZA BARDZO MI NIE POTRAFI POMÓC,JAK ZNAJDZIESZ JAKIEGOŚ MAGIKA KTÓRY CI TO NAPRAWI TO DAJ ZNAĆ

 

Nie używj Caps Lock-a,pisz małymi literami,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No to pora odgrzebać temat... dziś to samo się stało tylko że musiałem auto zepchnąć na parking (mam nadzieję że nikt mi nic nie zrobi bo to parking dla pracowników zakładu) wyjąć akumulator i do domu na prostownik. a zaczynało się podobnie jak w pierwszym poście w tym temacie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witajcie, ja miałem podobny problem z moją corsą. Zaczęło się od tego że od ponad miesiąca podczas jazdy auto przestawało ciągnąć ale nie gasło podczas jazdy z normalną prędkością, gdy było mniej paliwa ale jeszcze nie rezerwa ( delikatnie poniżej 1/4 ) auto gasło jechało dopiero po dolaniu paliwa. Ale wczoraj w nocy odmówiło całkiem posłuszeństwa, a mianowicie jechałem sobie i widząc że jest mało paliwa zajechałem na stację benzynową i już nie mogłem ponownie odpalić auta :? . Dzisiaj odkręciłem filtr paliwa , był cały zabity. Po tej wymianie opelek dalej nie chce zapalić. Jak myślicie czy brudne paliwo poprosu uszkodziło pompę ? Gdzie ta pompa się znajduje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor133, Niewiele Ci pomożemy dopóki nie będziemy wiedzieli jakie masz auto... Corsa nie jest jednoznacznym określeniem. Najlepiej uzupełnij profil o dane Twojego autka na przykład tak jak to jest u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności