Skocz do zawartości

Problem z zamkiem klapy bagażnika


Gość kamil_os29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_os29

Witam,

Proszę Was o pomoc dla mojej "ASI". Skiepścił mi się wczoraj zamek w klapie bagażnika. Najpierw próbowałem normalnie przymknąć i zamknąć bagażnik,ale zamek nie łapał zaczepu. Kilka razy delikatnie próbowałem i nic http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif Wróciłem do domu i próbowałem coś z nim zrobić,rozruszać z myślą, że może zamarzło mu się i dalej lipa...w rezultacie jeszcze gorzej :mrgreen: teraz mi się zatrzask w zamku klapy zamknął (i tak jest nadal), ale klapa dalej nie zamknięta. Szukałem czegoś z tego tematu,ale nic nie znalazłem. Podejrzewam,że poszła jakaś sprężyna w zamku(?). Próbowałem zaryglować drzwi pilotem i kluczykiem ruszyć zamek klapy i nic...poza tym słychać że centralny w drzwiach działa,ale zamek nie reaguje. Nie wiem co robić... torx i rozkręcać?! sam zamek czy od bagażnika obicie na początek.Z góry dziękuję za pomoc

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem rok temu do czynienia z zamkiem w Astrze G (HB) myślę, że zasada działania podobna. Mój problem polegał na tym, że nie mogłem otworzyć klapy.

Ale jak już otworzyłem(od środka rozebrałem plastikową osłonę) wymontowałem zamek i zabrałem do domu. Rygiel ciężko chodził, poodginałem metalowe "języki" , które są dosyć mocne. Po rozpołowieniu okazało się, że jakieś tworzywo koloru czarnego podeszło pod rygiel co uniemożliwiało poprawną pracę. Za pomocą nożyka usunąłem resztki, po nasmarowaniu złożyłem w odwrotnej kolejności. Działa bez zarzutu do tej pory.

Myślę, że jak nie rozbierzesz, to się nie dowiesz, faktycznie jest tam sprężyna może to ona jest powodem Twojego problemu. Warto sprawdzić poprawność mocowań cięgien do zamka. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lukas715 mam podobny problem, podeszła mi pod rygiel jakaś guma, prawdopodobnie spod plastiku, co jest na dole bagaznika i nie mogę otworzyć zamka. Jak bezboleśnie podważyć ten czarny plastik od zamka, bo ja miałem ochotę w akcie desperacji całkiem go zniszczyć :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatkoś, w moim przypadku musiałem dostać się do cięgna pod osłoną klapy-tą czarną. Zdemontowałem ją od strony wew po złożeniu kanapy, to było roczek do tyłu, nie pamiętam czy można dostać się do rygla za pomocą wkrętaka nie psując plastiku od zamka. Spróbować trzeba, można jeszcze pokombinować od zew. strony wciskając przycisk otwierania klapy i jednocześnie szarpać ją może ten nieszczęsny rygielek puści.

W najgorszym wypadku używka jak sprawdzałem około 20zł, ale szkoda wydawać kaskę przez jakąś gumę, która znalazła się tam gdzie nie trzeba, chyba, że nie będzie innego wyjścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_os29

Poradziłem sobie. Chociaż pogoda nie sprzyjająca - 12st. to zdjąłem obicie klapy, dobrałem się do zamka, który wykręciłem. Okazało się,że zaczep wewnątrz zamka nie ryglował go (był jakby wciśnięty). Już chciałem się dobierać i rozwiercać zamek (raczej nie naprawialna rzecz bez rozwiercenia nitów)... ale pogrzebałem śrubokrętem w zamku,psiknąłem WD40 i działa. Można jechać :) na świąteczne zakupy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, ja co prawda mam Honde Civic 1.5vTec Hath ale problem podobny. Nie moge zamknac klapy bagaznika. Otworzylem ja bez problemu, ale kiedy chce zamknac tak jakby nie dochodzi do konca, nie na tyle aby rygiel sie zatrzasnal. Bez problemu mozna go zatrzasnac recznie (np. popychajac srubokretem) ale za cholere nie moge domknac drzwi. Sprawdzalem, zadna uszczelka ani tapicerka mi nie odstaje, nie mam zadnego osadu plastiku na zamku, nic nie wskazuje na jakas wade techniczna ale drzwi nadal domknac nie moge. Pomocy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_os29

Witam, ja co prawda mam Honde Civic 1.5vTec Hath ale problem podobny. Nie moge zamknac klapy bagaznika. Otworzylem ja bez problemu, ale kiedy chce zamknac tak jakby nie dochodzi do konca, nie na tyle aby rygiel sie zatrzasnal. Bez problemu mozna go zatrzasnac recznie (np. popychajac srubokretem) ale za cholere nie moge domknac drzwi. Sprawdzalem, zadna uszczelka ani tapicerka mi nie odstaje, nie mam zadnego osadu plastiku na zamku, nic nie wskazuje na jakas wade techniczna ale drzwi nadal domknac nie moge. Pomocy!

Spróbuj WD40 z cienką końcówką i mały śrubokręcik powinno puścić, na początek spróbuj może bez wykręcania całego zamka - nie wiem jakie masz dojście w Hondzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, ja co prawda mam Honde Civic 1.5vTec Hath ale problem podobny. Nie moge zamknac klapy bagaznika. Otworzylem ja bez problemu, ale kiedy chce zamknac tak jakby nie dochodzi do konca, nie na tyle aby rygiel sie zatrzasnal. Bez problemu mozna go zatrzasnac recznie (np. popychajac srubokretem) ale za cholere nie moge domknac drzwi. Sprawdzalem, zadna uszczelka ani tapicerka mi nie odstaje, nie mam zadnego osadu plastiku na zamku, nic nie wskazuje na jakas wade techniczna ale drzwi nadal domknac nie moge. Pomocy!

Spróbuj WD40 z cienką końcówką i mały śrubokręcik powinno puścić, na początek spróbuj może bez wykręcania całego zamka - nie wiem jakie masz dojście w Hondzie

Probowalem WD-40, odkrecalem zamek i przykrecalem ale nic nie dalo. Ale udalo mi sie uporac z problemem...mlotkiem:) Wiem, moze to malo specjalistyczne podejscie, ale gdy probowalem domknac drzwi od srodka zauwazylem, ze zamkowi brakuje doslownie milimetra, aby zaskoczyc. Wynika z tego, ze albo zamek albo rygiel byl troche przesuniety, dlatego jedno nie moze zajsc w drugie. Kilka pukniec mloteczkiem w rygielek i drzwi znowu sie zamykaja jak nalezy:) Dzieki za pomoc w kazdym razie. Powodzenia w przyszlosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
W dniu 28.12.2009 o 13:48, Gość kamil_os29 napisał:

Spróbuj WD40 z cienką końcówką i mały śrubokręcik powinno puścić, na początek spróbuj może bez wykręcania całego zamka - nie wiem jakie masz dojście w Hondzie

 

Mi patent z WD40 pomógł (przynajmniej póki co). Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności