Skocz do zawartości

Zimne powietrze na wolnych obrotach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Czytałem dość długo podobne tematy ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Otóz na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku/ok 90 stopni/ leci zimne powietrze,gdy tylko obroty wzrosna do 2000 leci letnie,powyzej 2500 ciepłe.Termostat sprawdzony opisanymi na forum sposobami wyglada ze działa.Filtr przeciwpyłkowy wyjęty.Najbardziej prawdopodobna wydaje sie zapchana nagrzewnica lub pompa wody lub zapowietrzony uklad.../teoretycznie moze byc jeszcze upg ale na razie nie biore tego pod uwage bo nie ma innych niepokojacych objawow/Pytanie najchetniej do osob ktory miały podobny problem..ale oczywiscie wszelkie porady mile widziane.Co wg was jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tego stanu rzeczy?Poza tym czy jest sposob bez wyjmowania nagrzewnicy sprawdzic czy to jej wina?Co jeszcze mozna sprawdzic i ew w jaki sposob zanim zaczne wymieniac jakies elementy?Z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad byl wymieniany jakies 30 tys km temu /jesli wierzyc poprzedniemu wlascicielowi/,niestety nie wiem jak bylo z pompą.Da sie wymienic pompe bez wymiany rozrzadu i czy to moze byc ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sie wymienic pompe bez wymiany rozrzadu i czy to moze byc ten problem?

nie nie da się w twoim silniku, to może być problem z pompą, czy coś dzieje sie z temperatura silnika?? nie grzeje sie auto??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie silnik sie nie grzeje,temp rzadko przekracza 90 stopni,przewaznie jest tak minimalnie przed 90,mimo ze jezdze glownie po miescie,zreszta w trasie tez bylo wszystko ok.Tzn ze jak chce wymienic pome wody to musze wymienic caly rozrzad?A moze jeszcze sprobowac odpowietrzyc uklad?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin34, u mnie jest podobnie na wolnych obrotach leci może nie zimne ale chłodniejsze powietrze z nawiewów niż podczas normalnej jazdy. Termostat wymieniony 2 tygodnie temu, pompa wodna jakieś 10-15 tys. km temu...więc nie szukałbym przyczyny w tych rzeczach...u mnie nie jest to uciążliwe(nie marznę :beer: ) więc się tym nie przejmuję :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki wszystkim,gomezzz dla mnie to bardzo uciazliwe bo jezdze tylko po miescie,czesto stajac na swiatlach albo w korkach lub jadac w obecnych warunkach 40 km/h..wiec 2500 obr rzako przekraczam i caly czas zimne powietrze..Sprawdze jakos nagrzewnice tym bardziej ze nie bylo filtra przeciwpylkowego wiec mogla sie latwiej zapchac.

 

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 18:53 ]

Byłem dzis u mechanika,sprawdzilismy /na wszelki wypadek/ czy plyn chlodzacy zmienia barwe specjalnym urzadzeniem i wszystko bylo ok,takze upg odpada.Zostala nagrzewnica,za wymiane wraz z nowa nagrzewnica krzykneli mi 400zl /nagrzewnica 70-100,300 za rozkrecanie konsoli i wymiane/.Na razie wybrałem tansza wersje,czyli dolanie specjalnego preparatu do plynu chlodzacego,plukanie i wymiane plynu.Preparat 12zl,nowy plyn 50,wymiana 50.Jezdzilem z tym preparatem ok pol godziny,tak mi polecil mechanik /obroty od 2-3tys/Efekt-minimalna poprawa,lekko cieple powietrze leci juz od 1500 obr /czesniej od 2000/.Koszt 112zl.Sprawdzenie plynu pod katem upg 30zl.Nie wiem czy bylo warto ale przynajmniej wiem ze to wina nagrzewnicy a upg jest w porzadku.Dzieki wszystkim za podpowiedzi

 

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 20:21 ]

Ale jaja,jak napisalem wczesniej nie bylo filtra przeciwpylkowego,dlugi czas nie zakladalem bo nie mialem czasu,zreszta teraz nie kurzy sie bardzo.Dzis kupilem i zalozylem i co?Cieple powietrze wrocilo na wolnych obrotach..Ale jesli to byla wina nagrzewnicy to co dalo zalozenie filtra?nic z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności