Skocz do zawartości

Sposób wymiany świec w Corsa B 1.0 12v - krok po kroku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Bardzo proszę o zwięzłą instrukcję jak wymienić świece w corsie b 1.0 12 v silnik oznaczony X10XE.

Taką krok po kroku, by bazując na niej niczego nie uszkodzić!

 

Było by super jakby ktoś napisał jakie świece są najlepsze do wymiany, jaka szczelina ma być ustawiona, jak zdjąć osłonę i dostać się do świec, przy użyciu jakich narzędzi....

 

Dokładnie przeszukałem całe forum oraz googlałem do bólu i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Taka instrukcja była by super dla wielu użytkowników.

 

PZDR Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zobaczysz krok po kroku jak sie wymienia świece (zasada jest podobna dla wszystkich silników benzynowych):

http://moto.onet.pl/1571322,1,wymiana-swiec-jak-to-zrobic,artykul.html?node=3

akby ktoś napisał jakie świece są najlepsze do wymiany, jaka szczelina ma być ustawiona

Ja Ci osobiście proponuję świece NGK o symbolu BKR5EK odpowiednim dla Twojego silnika. Odstęp elektrod powinien wynosić 0,8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź. Niezupełnie o to mi jednak chodziło.

W mojej corsie nie ma przewodów wysokiego napięcia, a więc nawet nie wiem gdzie szukać świec. Wiem, że jest listwa zapłonowa, ale jak ją zdjąć by się do świec dostać i jej nie uszkodzić także nie wiem. Mnie chodziło po prostu o opisanie sposobem "kawa na ławę" technologii wymiany świec, a tego nigdzie tu i w googlach nie znalazłem!

Chodzi o opis w stylu:

1/ przygotować narzędzia takie jak......

2/ zdjąć listwę zapłonową w następujący sposób i przy użyciu następujących narzędzi.....

itp., itd.

 

Co do rodzaju świec to wiem jakie są potrzebne zarówno firmy NGK jak i Bosch czy GM.

 

PZDR Jacek

 

Poprawiłem ''regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale jak zadajesz talie pytania to lepiej jedz do mechanika

swiece sa pod listwa

trzeba ja odkrecic i podwazyc

w 99% na klucze torx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sory ale jak zadajesz talie pytania to lepiej jedz do mechanika

swiece sa pod listwa

trzeba ja odkrecic i podwazyc

w 99% na klucze torx

Nie rozumiem co w moim pytaniu jest dziwnego? Corsa jest mojej żony i nigdy z tym samochodem nie miałem do czynienia.

Osobiście jestem użytkownikiem Passata B5 i jestem na forum passata od dawna, tam są napisane po chłopsku instrukcje co i jak robić, od rzeczy banalnych po skomplikowane! Ba, są toczone dyskusje np. nad sposobem odkręcenia wkładki zamka w znaczeniu jak to najlepiej zrobić by nic nie uszkodzić i nic np. nie wpadło do środka....

 

Przed chwilą sam sprawdziłem, że należy zdjąć listwę odkręcając dwie śrubki torx kluczem T27.

Ale robiłem to z duszą na ramieniu. Świece są umiejscowione głęboko i nie wiem jakim kluczem (numer i kształt) mam je wykręcić. I o to mi chodzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajsz pytanie z podstaw ''krecenia srubokretem''

to dla mnie oznacza ze nie masz podstawowego pojecia

a sie bierzesz za wykrecanie swiec w aucie

sory

ale takie jest moje zdanie po tym o co pytasz

 

udzielasz sie na forach ok

ja tez sie udzielam na kilku

i nie pytam jak odkrecic jakas srubke

najpierw patrze sam co i jak

i nie jestem mechanikiem wszystkiego uczylem sie sam

 

jakim kluczem swiece ??

nastepne smieszne pytanie

kluczem do swiec na przedluzce i grzechotce

rozmiar odpowiedni do swiec montowanych w corsie

masz nowe swiece to sprawdzisz jaki bedzie pasowac

czasem ruszyc glowa to naprawde nie boli

 

jak kola odkrecic tez zapytasz ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tego typu fora są po to by nie uczyć się na własnych błędach tylko pytać!

A co zaproponujesz w temacie:

1/ mam odpiąć wtyczkę od listwy przed jej wyjęciem czy nie?

2/ w jaki sposób odpiąć wtyczkę od tej listwy? chodzi o to jak nie połamać plastików jej kotwiących...

3/ czy odpięcie wtyczki nie spowoduje zapamiętania błędu w komputerze? może należy wcześniej odpiąć akumulator?

4/ świece siedzą głęboko w gniazdach - w związku z tym klucz jest standardowy czy jakiś specjalny-warsztatowy lub dedykowany?

Jestem z zawodu inżynierem mechanikiem i dlatego doskonale zdaję sobie sprawę, że niewprawnym działaniem w banalnych z pozoru sytuacjach można wiele zepsuć.

 

Poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiech na sali

chciales porade jak sie dostac do swiec to ja dostales

napisalem ze pod listwa

a ta jest dokrecona na torxy

reszta pytan jest smieszna jak dla mnie

''jak wypiac wtyczke ?? ''

''jaki rozmiar klucza ?? ''

no bez jaj

masz oczy

masz rozum

wystarczy ich uzywac :roll:

szczegolnie ze jestes inzynierem mechanikiem

chcesz odpowiedzi to prosze

1/ mam odpiąć wtyczkę od listwy przed jej wyjęciem czy nie?

mozesz ale nie musisz

przypominam ze takie rzeczy robi sie na wylaczonym zaplonie

(mozesz tego nie wiedziec i zaraz o to zapytasz

2/ w jaki sposób odpiąć wtyczkę od tej listwy? chodzi o to jak nie połamać plastików jej kotwiących...

)

kazda wtyczka ma blokade wystarczy ja zwolnic

slepy ja znajdzie i odblokuje

jak nie chce wyjsc docisnac wtyczke

3/ czy odpięcie wtyczki nie spowoduje zapamiętania błędu w komputerze? może należy wcześniej odpiąć akumulator?

nie ma takiej opcji zeby zapamietalo blad

nie trzeba odpinac akumulatora

4/ świece siedzą głęboko w gniazdach - w związku z tym klucz jest standardowy czy jakiś specjalny-warsztatowy lub

koncowka nasadowa do odkrecania swiec

sa rozne swiece i do nich dobiera sie rozmiar koncowki

do tego przedluzenie i grzechotka

 

czy to sa specjalistyczne narzedzia ??

nie

sa dostepne w kazdym sklepie motoryzacyjnym

dla zwyklego smiertelnika

rozmiar zmierz suwmiarka

chyba wiesz co to i do czego sluzy

 

obciach ze takie pytania zadaje inzynier mechanik

pozniej pracujac np w ASO nie ma pojecia o niczym

a klient wychodzi nabity w butelke

 

 

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1/ twoje myślenie nie pozwala ci założyć, że np. nie mam kupionych już nowych świec bo na razie nie mam zamiaru ich kupować, nie mam także klucza do nich, suwmiarką nijak nie da się zmierzyć numeru klucza ponieważ świece siedzą głęboko!

2/ przyjmij do wiadomości, że są samochody jak np. VW Passat B5 czy Toyoty, że niektóre czynności polegające na odpinaniu czegoś - nawet na wyłączonym zapłonie -powodują zapamiętanie tej czynności jako błędu, a kasowanie wymaga wizyty na kompie i kasy minimum 30 zł,

3/ gdyby "obrać" twoją ostatnią odpowiedź ze wszelkich impertynencji i obraźliwych sugestii to było by właśnie to czego oczekiwałem zakładając ten wątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiem się gdzie się podział post kolegi, któy wczoraj napisał, że się ze mną zgadza, że na tym forum trudno o koleżeńskie porady, co? Wykasowałeś go panie mądralo? CENZURA?

Ten post został usunięty przeze mnie, jak i i jeszcze jeden, który napisany był po to aby wylać swoje żale na temat braku pomocy na forum.

Uzasadnienie usunięcia jest proste: posty nie wnoszące pomocy w problemie.

Ten temat dotyczy sposobu wymiany świec a nie dyskusji o tym czy ktoś otrzymuje pomoc czy nie, od tego są inne działy.

Wszelkie posty nie wnoszące pomocy do tego jak i innych tematów będą kasowane (taka jest zasada forum).

Tobie pomoc w tym temacie została udzielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności