Skocz do zawartości

przekaźnik klimatyzacji błąd P1530 gdzie jest zafira


Gość d_wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość d_wiatr

Witam szukam i nie mogę znaleźć tego tematu. Na kompie wyskoczył mi błą przekaźnik klimatyzacji. Przeszukałem skrzynkę bezpieczników i tam go niema. Gdzie znajduje się w oplu zafirze 2.0 DTH.

Klima się nie załącza, nabita gazem na nowo.

Proszę o pomoc.

Dokładnie info z OpelCOM

P1530 - Przekaznik ukl. klimatyzacji, przerwany obwód

(04) - Obecny

Może ktoś wie co sprawdzić albo co to może być??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Na kompie wyskoczył mi błą przekaźnik klimatyzacji. Przeszukałem skrzynkę bezpieczników i tam go niema. Gdzie znajduje się w oplu zafirze 2.0 DTH.

W VC przekaźnik klimatyzacji znajduje się w skrzynce przekaźnikowej w przedziale silnika, to w zafce tez tam poszukaj. Przekaźnik nr 13-K8-X125. Może pomoże.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość d_wiatr

Oki uruchomiłem Hura bez kasy.

Moze komuś się toprzyda.

Objawy po włączniu klimy pali Bezpiecznik. Błąd przerwa w zasilaniu przekaźnika klimatyzacji, znajduje się on pod zderzakiem w lewym narożniku.

Zmieniłem przekaźnik na inny dalej to samo, więc po wymianie bezpiecznika odpiołem cewkę kompresora, przestało palic bezpiecznik, zawęziło to moje poszukiwania. chciałem sprawdzic czy sprzęgiełko działa więc z akumulatora podałem prąd na cewkę (czarny kabel PLUS) sprzęgiełko po pewnymczasiezaskoczyło, no i po tym ponownie zmontowałem wszystko i Wuala Działa.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę odkopię, bo nie wiem dokładnie, gdzie szukać tego przekaźnika.

Rozumiem, że chodzi o lewy narożnik stojąc przed samochodem (tj. od pasażera). Ale w jakim sensie pod zderzakiem? Trzeba go demontować, czy też podnieść auto i od spodu na wysokości zderzaka się znajdzie? Jak toto w ogóle wygląda?

 

Z góry dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

często nazywa się odgrzewaniem kotleta, ale nie chce zakładać nowego postu.

 

W skrócie mój problem z klimatyzacją w zafirze A 2,2DTI 2002 rok polega na tym że po wymianie łożyska i cewki sprężarki klima została nabita i wszystko elegancko chodziło. Zrobiłem 2000km i klima przestała działać.

Po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że spalony jest bezpiecznik nr 40 (5A) w skrzynce więc zgodnie z podpowiedzią kolegi wypiąłem wtyczkę na sprężarce i dokonałem pomiarów.

1) Po wymianie bezpiecznika i załączeniu klimy zasilanie do wtyczki klimy dochodzi

2) Po podłączeniu żarówki 21W bezpiecznika nie pali

3) Opór cewki sprężarki 3,4Ohma

 

Po podłączeniu na nowo wtyczki i odpaleniu sprężarki spaliło bezpiecznik 5, 10 i 15A i teraz ciekawostka bezpiecznika 20A nie spaliło i klima na nim chodzi.

 

Z tego co się orientuję to cewka sprężarki powinna pobierać jakieś 4ampery więc co może być przyczyną że pali 15A ?

Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności