Skocz do zawartości

Sprawdzanie modułu cewki zapłonowej i czujnika halla


Gość soplica100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość soplica100

Mam Astrę z silnikiem C14NZ, pojawił się problem z uruchomianiem i gasnieciem w czasie jazdy. Mechanik wymienił cewkę zapłonową, ale po 2 tyg. problem powrócił. Mechanior stwierdził, ze teraz bedzie trzeba czujnik halla wymienic. Na forum piszecie, ze w takich przypadkach moze byc tez do wymiany moduł od cewką, a "fachowiec" nawet o nim nie wspomniał. Nie chce w nieskończoność wymieniac dobrych podzespołów ( cewka kosztowała 180 zł, a poprzednia byc moze była dobra), dlatego na własna rękę chciałbym sprawdzić czujnik i moduł za pomocą miernika. Moze mnie ktoś krok po kroku poinstruowac, bo nigdy nie uzywałem miernika, w szczególności:

- co od czego odłączyć na czas pomiarów (jesli to konieczne, zeby czegos nie uszkodzić/popalic)

- co ustwic w mierniku (napiecie stałe/przemienne , prąd stały), na jaki zakres

- jakie powinny byc prawidłowe wyniki

 

Z góry dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://corsa-b.cba.pl/silnik.htm

trochę o c14nz/x14nz

jest tam jak cewkę sprawdzić i inne przydatne info

 

 

tak sie sprawdza cewkę

http://www.astra.auto.pl/content/view/177/40/

 

co do halla nie wiem jak go sprawdzić/ ale przy jego błędzie/usterce powinna się zapalić kontrolka "check"

 

do do modułu

ja mam c16nz ale to chyba ta sama zasada działania

 

u mnie auto raz odpalało po 1 razie raz po 10 a raz wcale ???

w czasie jazdy kontrolka silnika sie zapalała i auto gasło, miało dobry dzień to odpalał po zatrzymaniu się albo jak zgasł w czasie jazdy to na biegu zapalał

 

nie wiedziałem wtedy jak się szczytuje błędy(teraz wiem bo jest to na forum)

ale po prostu jak mi nie zapalał tak szukałem aż trafiłem na to ze nie ma iskry na żadnym garze

a po kilku próbach nagle sie pojawiała i auto zapalało/ i obstawiłem na moduł a mechanik to potwierdził

 

ale tak jak ci mowie czujnik halla i moduł aparatu powinny wywalić bledy

u ciebie nic nie pokazuje??

 

pyzatym skoro wymienili ci cewkę i problem znikł na 2 tygodnie to może znów coś z cewka?

możne wymieniłeś na jakaś "do dupy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności