Skocz do zawartości

Gwiżdże przy dodawaniu gazu.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, potrzebuje pomocy. Od jakiegoś tygodnia po odpaleniu auta coś zaczęło świstać-gwizdać z okolic alternatora/filtra powietrza - dokładnie trudno zlokalizować. Świszczy na wolnych obrotach dość głośno, podczas jazdy słychać słabiej, ale przy przyspieszaniu brzmi to jak świst turbiny w dieslu. Po zdjęciu paska klinowego i odpaleniu silnika wszystko jest OK, nie ma tego buczenia. Wymieniłem pasek klinowy bo był już lekko sfatygowany a wczoraj byłem u elektryka, żeby spojrzał na alternator - wymienił łożyska ale odgłosy pozostały. Cóż to może być - może macie jakieś pomysły??? Jakbym mógł coś sprawdzić samemu żeby kasy nie wywalać na darmo to dajcie wskazówki co i gdzie sprawdzić. Proszę o w miarę łopatologiczne instrukcje, bo nie za bardzo kumam co i gdzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć. Mi też się tak wydaje. Koło mogło się już wytrzeć i dopasowało się po części do starego paska. Może zmiana koła pasowego poprawi odgłosy z auta :D bo skoro po zdjęciu paska nic nie słychać i wymieniłeś łożyska które pod obciążeniem mogły hałasować, to powinno pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to chyba jednak nie to. Dziś podczas jazdy przestało gwizdać, ale... zapaliła sie kontrolka akumulatora i przestało działać wspomaganie :D Jadę zaraz do elektryka to zobaczę co i jak, ale po ostatniej wizycie jestem do niego sceptycznie nastawiony ( dla zlikwidowania problemu z gwizdaniem poradził mi ... zgłośnić radio :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatniej wizycie jestem do niego sceptycznie nastawiony ( dla zlikwidowania problemu z gwizdaniem poradził mi ... zgłośnić radio :D )

 

to nie tylko on taki madry jest

ale czasami nei ma juz lepszego rozwiazania

po prostu TTTM

ale nie koniecznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Dzięki, ale to chyba jednak nie to. Dziś podczas jazdy przestało gwizdać, ale... zapaliła sie kontrolka akumulatora i przestało działać wspomaganie :D

A może obudowa alternatora pękła, trzeba dobrze zobaczyć czy nie ma rys na obudowie.

Ja miałem tak w Puncie (gdzie pękanie altka jest czymś normalnym) przy dodawaniu gazu piskało jak turbo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, auto juz odebrane, smiga cichutko, co do usterki to SPALONY UKŁAD DIODOWY w alternatorze, cokolwiek by to było :( . No nic, 100 zł zostało u elektryka + 60 za wcześniejszą wymiane łozysk w altku......

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności