Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Chrumkanie "czegoś" w tylnej osi podczas hamowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Excalibur

Excalibur
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 12 październik 2010 - 07:58

Witam ponownie. Od dłuższego czasu podczas hamowania z okolic tylnych kół dobiega nieprzyjemne chrumkanie. Nie mam tego jak nagrać więc tylko opiszę. Otóż, nie jest to dźwięk jednostajny typu HRRRRRRRRRRRRRRR tylko HRR HRR HRR. Ta przerwa jest zależna od prędkości jazdy. Powyżej 80km/h jest tak mała, że tego nie słychać. Natomiast przy zatrzymywaniu auto do 0km/h słychać jak stopniowo się wydłuża. HRR HRR HRRRR HRRRRRRR HRRRRRRRRRRR. Przerwa między chrumknięciami również. Do czego doszedłem na pewno i co zrobiłem: - wyczyściłem bębny z całego syfu, oczyściłem z rdzy i pyłu - nie stwierdziłem żadnych rantów na bębnach więc założyłem, że jeszcze są ok - obejrzałem i dokładnie oczyściłem okładziny hamulcowe - mają około 4mm i są bardzo równo scierane - NIE ZWRÓCIŁEM uwagi na stan sprężyn trzymających szczęki ale gdyby coś było z nimi nie tak to jestem pewny, że bym to zauważył - chrumkanie ma miejsce TYLKO podczas jazdy do przodu - nie słychać żadnych dziwnych dźwięków z okolic łożysk, nie szumią Ręce mi opadają - co poradzicie? Gdzie łapy wkładać? Miał już ktoś taką przypadłość? Na forum jest parę tematów podobnych ale nigdzie owe dźwięki nie są opisane więc daruję sobie smarowanie elementów gumowych zawieszenia gdyż jak pisałem sprawa dotyczy ewidentnie któregoś koła.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16359 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 12 październik 2010 - 21:23

z okolic tylnych kół dobiega

czasami słuch bywa zawodny i sprawdził bym też przednie koła :spoko:
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   jack123

jack123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:1,2 b
  • Nadwozie:suv
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 grudzień 2012 - 15:54

witam
u mnie było tak samo i winą tego była pęknięta sprężyna dociskająca szczęki. Kupiłem nowe oryginalne ściągane z serwisu i one też wydawały podobny dźwięk musiałem je podkrzywiać i podpiłowywać. teraz jest ok. Zwróć na nie uwagę.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież