Skocz do zawartości

rozmiar opon i felg, będą pasować?


Gość Hefas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Panowie nie chce zakładać nowego tematu, a wydaje mi się, że ten bd najbardziej odpowiedni. Posiadam astrę h w tej chwili rozmiar felg wynosi r16 6,5J et37. Chcę zmienić felgi na r18 8J et35. Czy ktoś może mi powiedzieć czy felgi wejdą i nie bedą tarły??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy felgach 8"i podanym ET w stosunku do obecnych 6,5 wejdą głębiej wewnątrz 1,7 cm ,a na zewnątrz 2 cm

jeżeli nikt takich nie ma i nie potwierdzi,że wchodzą bez problemu,to weź sprawdż z tyłu nawet palcem,czy jest luz,a z przodu podobnie ale ze skręconymi

kołami,trzeba też wziąć namiar na wyzszą felgę i obniżenie na obciążone auto

felga to nie wszystko,trzeba dobrać odpowiedni rozmiar opony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy felgach 8"i podanym ET w stosunku do obecnych 6,5 wejdą głębiej wewnątrz 1,7 cm ,a na zewnątrz 2 cm

jeżeli nikt takich nie ma i nie potwierdzi,że wchodzą bez problemu,to weź sprawdż z tyłu nawet palcem,czy jest luz,a z przodu podobnie ale ze skręconymi

kołami,trzeba też wziąć namiar na wyzszą felgę i obniżenie na obciążone auto

felga to nie wszystko,trzeba dobrać odpowiedni rozmiar opony

 

felga jaka mnie interesuje to ASA REVOLUTION 18" MODEL AR1 4X100 8JX18H2 ET35 opona to 225/40/18 lub 215/40/18 w grę wchodzi ewentualna zmiana zawieszenia (sprężyny obniżające lub gwint).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Czas na zmiane kółek, letnie alu 16",

zmiana na 15" , zaznaczam że w ubiegłym roku na nich jeździłem.

Zaskoczenie, prawa felga trze o zacisk, na wiosnę wymieniane były klocki,

mogłaby być to wina nowych klocków lecz w lewym kole tarcia nie ma,

czy jest możliwość niewłaściwego montażu klocków?

Jak usunąć "usterkę" ?

PzDR

Edytowane przez atobos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie czy te felgi są dobrze dobrane. Były oryginalnie w tym aucie?

Miałem kilka dni temu sytuację ze wymieniłem klocki w focusie i po wymianie okazało się ze felga obciera, wyszło po rozmowie z klientem ze jest dobrana od fiesty i ma zbyt wysokie et

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie czy te felgi są dobrze dobrane. Były oryginalnie w tym aucie?

Miałem kilka dni temu sytuację ze wymieniłem klocki w focusie i po wymianie okazało się ze felga obciera, wyszło po rozmowie z klientem ze jest dobrana od fiesty i ma zbyt wysokie et

 

tak jak pisałem wyżej, klocki były wymieniane w obu kołach a tarcie występuje tylko w prawym i to na dodatek nie na całym obwodzie,

można powiedzieć że 2/3 kręci i trach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ET jakie jest nabite na felgi

teoretycznie nie ma jak zle zamontowac klockow

ale rozne cuda sie zdarzaja

 

będzie chwila to przeczyszczę i poszukam, ostatnio próbowałem znaleźć i nic,

ET jest na styku, a w warsztacie stwierdzili że to wina odsadzenia, i w tym kole klocek jest mniej starty niż w lewym dlatego trze,

hmm.

zgoda , ale dlaczego nie trze po całym obwodzie, i to z każdą felgą jest na tym miejscu to samo.

Jechać do innego warsztatu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności