Skocz do zawartości

Astra F nie mogę odpowietrzyć hamulców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej Asterce z ABS wymieniałem cylinderki, przewody sztywne na belce i linkę hamulca ręcznego i po złożeniu wszystkiego w całość wziąłem się za odpowietrzanie układu.

Tutaj zaczęły się problemy, odpowietrzałem każde z kół kilkanaście albo i kilkadziesiąt razy i nic. Pedał hamulca zachowuje się wciąż tak samo czyli pierwsze depnięcie wpada do podłogi potem coraz wyżej, odkręcam odpowietrznik, zamykam i od nowa wpada do podłogi.

Sprawdzałem też serwo czyli naciskałem aż do uzyskania sztywności odpaliłem samochód, pedał wpada po tym do podłogi, nadmieniam od razu że jak silnik pracuje pedał hamulca dopiero po kilkukrotym naciśnięciu uzyskuje sztywność.

Nie mam już pomysłu co może być nie tak, proszę o pomoc!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

Jesli wszystko dobrze poskrecales to musi byc uklad nadal zapowietrzony...moze zle odpowietrzasz hamulce? jakim sposobem to robisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to według książki "Sam naprawiam Opel Astra" i zaleceń dla samochodów z ABS czyli prawy przód, lewy przód, prawy tył, Lewy tył.

Zresztą robiłem to tyle razy że jak bym robił to w złej kolejności to i tak w końcu pewnie by się odpowietrzył.

 

Jeszcze jedno zauważyłem że podczas naciskania pedału hamulca słychać syczenie powietrza jak silnik nie pracuje to tylko przy pierwszym razie a jak silnik pracuje to syczenie słychać nawet po kilkukrotnym naciśnięciu padała

Edytowane przez Damian T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

Rozumiem ze odpowietrzasz sposobem: pompujesz np 3 razy pedał, wciskasz, odkecasz odpowietrznik, nastepnie pomujesz 3 razy..i na wcisnietm pedale hamulca zakrecasz odpowietrznik..czynnosc powtarzasz 2- 3 razy..wtedy Ci wypchnie powietrze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze odpowietrzasz sposobem: pompujesz np 3 razy pedał, wciskasz, odkecasz odpowietrznik, nastepnie pomujesz 3 razy..i na wcisnietm pedale hamulca zakrecasz odpowietrznik..czynnosc powtarzasz 2- 3 razy..wtedy Ci wypchnie powietrze..

 

Nie wiem czy się rozumiemy. Pompuje 4-5 razy wciskam pedał trzymam go cały czas,odkręcam odpowietrznik wypływa płyn i ewentualne powietrze zakręcam odpowietrznik i dopiero po zakręceniu odpowietrznika puszczam pedał. Czy zgadza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

Takim sposobem nie odpowietrzysz dobrze..tak samo jak i Ty robil moj kolega i nic mu nie dalo..nie robisz to do konca prawidlowo..zrób tak jak Ci napisze:

- pompujesz pedal 3 razy

- za 3 razem wciskasz pedal i trzymasz go

- trzymajac pedal-odkrecasz odpowietrznyk lecz go nie zakrecasz z powrotem

- pedał opada Ci w dol

- i na odkreconym odpowietrzniuku pomujesz znow 3 razy do konca( bedziesz widzial w wezyku powietrze)

- za 3 razem wciskasz i trzymasz pedal hamulca i zakrecasz odpowietrznik

 

ta czynnosc powtorz ze 3 razy dla kazdego kola

 

 

pompujac na odrkeconym odpowietrzniku 3 razy pedalem, szybiej wypchniesz powietrze i to pomoze zobaczysz..nie boj sie nic sie nie zapowietrzy i nie wciagnie do srodka powietrza ..ja zawsze tak robie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tak jak pisałeś rzeczywiście jest to lepszy sposób powietrze wychodziło z układu ale nie rozwiązało to problemu.

Dalej jest tak że za pierwszym razem pedał wpada do podłogi a za drugim jest o wiele twardszy niz wcześniej, rozmawiałem ze znajomym mówił mi że miał kiedyś przypadek że podczas odpowietrzania prawdopodobnie od mocnego naciskania popsuła sie pompa hamulcowa.

Czy jest to możliwe, byłby wtedy taki objaw, można to jakoś sprawdzić??

A jeszcze jedno przejechałem sie samochodem i ABS działa.

Dzieki za zainteresowanie

Edytowane przez Damian T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności