Skocz do zawartości

Poprawa działania skrzyni F40


Gość Signumiat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję, że wniosę do niego coś pozytywnego :)

 

Na zagranicznych forach użytkowników marki Opel/Vauxhall znalazłem informację, jakoby Opel oficjalnie zalecił po 2006 roku zmianę ilości oleju w skrzyni F40 z 3.2 litra na 2.4 litra. (TIS field remedy 2263 IIRC). Ma to wpłynąć na polepszenie jej funkcjonowania i zmniejszyć znacznie problemy z wrzucaniem biegu 2 i 3. Sam mam takie problemy i w najbliżysz tygodniach mam zamiar dokonać wymiany oleju i zalać skrzynię 2.4 litrami. O rezultatach napiszę. Dla zainteresowanych linki:

 

http://www.vectra-c.com/forum/archive/index.php/t-114165.html

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/gearbox-oil-draining-query.212913/

http://www.vectra-c.com/forum/showthread.php?t=114193

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mam wyniki.

Parę dni temu zalałem skrzynię zmniejszoną do 2.4L ilością oryginalnego oleju GM. Muszę przyznać, że jest wyraźna poprawa. Nie jest oczywiście idealnie bo nie jest to nowa skrzynia, ale poprawa jest na tyle znacząca, że nic mi już nie przeszkadza. :wesoly: Dodam, że spec od skrzyń, do którego pojechałem skonsultować ten zabieg odradził mi go twierdząc, że skrzynia powinna być zalana nawet powyżej zalecanego poziomu i że według niego 6. bieg nie będzie dostatecznie smarowany. Mam jednak wrażenie, że powiedział tak tylko po to, żebym zamiast tej banalnej operacji za 140zł zlecił mu wymianę dwóch synchronizatorów za 1400zł. Myślę, że jeśli ktoś ma opisane wyżej problemy ze skrzynią F40, to lepiej zacząć od spuszczenia 0,8L oleju i sprawdzenia czy ustąpiły, niż od razu remontować skrzynię. Ja z wyników jestem zadowolony.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jakie kolega miał problemy ze skrzynią wcześniej ?

Ja mam taki problem ze z 1 na 2 wchodzi najgorzej czasem nawet jest zgrzyt ale jeśli przy tej zmianie chwile odczekam jest ok i zauwarzyłem ze jeśli przekrocze 2,5tyś ob. tez jest ok

Czy miałeś podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim miałem problem z wrzucaniem dwójki, tzn. wchodziła i to bez zgrzytów, ale musiałem wyraźnie przejść przez "luz". I to czasem nawet z sekundowym "pobytem" w pozycji neutralnej. Przy wrzucaniu było czuć wyraźne zazębianie się trybów, a szczególnie przy wyższych obrotach i przy redukcji. Przy redukcji to musiałem nawet 2 sekundy odczekać na luzie zanim mogłem gładko wbić dwójkę. Każda próba szybkiego wbicia biegu kończyła się zgrzytem. Obecnie ten problem zniknął w jakiś 80 procentach. Gdy potrzebuję, mogę wrzucić II bieg szybko i bez zgrzytu, choć wchodzi on z lekkim trudem. Tak jak pisałem wcześniej, nie zlikwidowało to u mnie całkowicie tych problemów, ale zredukowało je na tyle, że już mi to nie przeszkadza. Aha, no i polecałbym raczej spuszczenie całego oleju i zalanie nowym 2.4L. Bo nigdy nie wiesz ile faktycznie masz oleju w skrzyni, może poprzedni właściciel już to zdążył zrobić :) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.Ja dziś zakupiłem nowy olej i myślę zalać

Dowidziałem się też w serwisie ze ma być 2.2l oleju tak ponoć fabryka leje i jest też korek kontrolny oleju ponoć też da się linki regulować i ze może pomóc.

Zauważyłem tez ze jak jest ciepło tak jak dziś było :)to problem znika z 2 praktycznie gorzej 3 wchodzi nie wiem o co chodzi

Wymieni olej zobaczę co będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Zauważyłem tez ze jak jest ciepło tak jak dziś było :)to problem znika

Może dlatego że masz inny olej przekładniowy - zwróć uwagę jaki kolor ma stary olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pershing

Zmieniłem olej na 2.4l i trochu może się poprawiło ale niema jakiejś rewelacji .Stary olej był całkiem niezły bez opiłków ,kolor był trochu ciemniejszy od nowego i było go ponad 3l

Regulowałem tez linki i chyba trochu pomogło muszę jeszcze raz spróbować ale jakoś z czasem u mnie ostatnio kiebsko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności