Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 DTI - olej w układzie chłodzenia


Gość Graberski

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Mam poważny problem z moją Corsyką... mianowicie... niby padła mi chłodniczka oleju, ponieważ olej dostał się jakimś cudem do układu chłodzenia i od razu mówię nie była to śmietanka tylko gęsta masa jak cement! Od wymiany chłodniczki, wypłukaniu układu oczywiście pojechałem do mechanika wymienić chłodziwo, ponieważ w układzie była woda po tamtej akcji czyszczącej przejechałem 186 km. Wszystko GiT Produkcja, mechanik wymienił płyn przyszedł czas na odpowietrzanie temperatura doszła do 90*, mechanior odkręcił korek od zbiorniczka i znowu to samo... Ręcę mi już opadają... Pomóżcie świeżakowi w temacie opli! Nadmienię tylko że Corsa jest z 2002 roku, wymiana chłodniczki oleju odbywała się u "Pana Henia w warsztacie", tym razem auto trafiło do mechaników GM Opla, którzy po godzinach pracy robią samochody, stało się to jakąś godzinę temu. Jutro może Panowie zdążą się za to zabrać, może Wy mi podsuniecie jakiś pomysł? Czytałem już tematy o jakichś śmietankach w chłodziwie ale nie masa! Teraz za drugim razem jest to jakby mniej gęste... HELP! :help::wstyd:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Po rozmowie z ludźmi, którzy zajmują się teraz autem wynika że do roboty jest głowica, wraz z uszczelką, śrubami i oringami na tulejach (przez które niby dostaje się olej do chłodziwa). Koszt roboty na tip top 1200 zł. Konsultowałem się z drugim mechanikiem, bardzo dobrym z resztą, on ma jakiegoś gościa do którego daje głowice od kilkunastu lat do roboty. Chłopaki się zdzwonili w mojej sprawie i Pan Głowica powiedział że nie ma tam takiego ciśnienia oleju żeby olej w takim stopniu dostał się do układu chłodzenia, więc Pan Bardzo Dobry Mechanik powiedział żeby nie robić tej głowicy, tylko kupić kolejną chłodniczkę oleju. Nadmienię iż chłodniczkę którą zakupiłem była używana z alledrogo za 120 zł i może mógł zdarzyć się przypadek, że ta chłodniczka wytrzymała 190 km przebiegu... Co Wy na to? Proszę o pomoc i porady bo już mi ręcę opadają. Mechanicy opla po godzinach swoje, inny gość swoje... Nie wiem już co robić... Z góry dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Po rozmowie z ludźmi, którzy zajmują się teraz autem wynika że do roboty jest głowica, wraz z uszczelką, śrubami i oringami na tulejach (przez które niby dostaje się olej do chłodziwa). Koszt roboty na tip top 1200 zł. Konsultowałem się z drugim mechanikiem, bardzo dobrym z resztą, on ma jakiegoś gościa do którego daje głowice od kilkunastu lat do roboty. Chłopaki się zdzwonili w mojej sprawie i Pan Głowica powiedział że nie ma tam takiego ciśnienia oleju żeby olej w takim stopniu dostał się do układu chłodzenia, więc Pan Bardzo Dobry Mechanik powiedział żeby nie robić tej głowicy, tylko kupić kolejną chłodniczkę oleju. Nadmienię iż chłodniczkę którą zakupsprawdz jaiłem była używana z alledrogo za 120 zł i może mógł zdarzyć się przypadek, że ta chłodniczka wytrzymała 190 km przebiegu... Co Wy na to? Proszę o pomoc i porady bo już mi ręcę opadają. Mechanicy opla po godzinach swoje, inny gość swoje... Nie wiem już co robić... Z góry dzięki!

 

sciagnij weze od obiegu wody/plynu przy tej chlodnicy i sprawdz ja cisnieniowo. zatkaj jeden odwor ,do drugiego cisnienie (dobra byla by pompka z manometrem ) i

pare atmosfer wbij,jak bedzie schodzic , lub bulgotal w niej olej to po problemie-chlodnica szrot

 

 

 

a oleju przybywa ubywa?plynu tez? gesta masa moze swiadczyc ze juz byl kiedys klejony uklad i puscilo

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cisnieniowo

jestes pierwszym wlascicielem ?

wiesz co sie dzialo wczesniej z autem?

 

taki przypadek to mowi o uszczelce ale sa tu pewne roznice

moze ktos kleil wczesniej uklad chlodniczy i puscilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kleju by było, że trzeba byłoby płukać kilkanaście razy?! Kupiłem dzisiaj ponownie chłodniczkę oleju 100% sprawna, sprawdzana na maszynie, mam możliwość zwrotu jeśli nie będzie to wina chłodniczki. Zobaczymy po 16 co i jak... Mam wielką nadzieję, że ktoś na allegro sprzedał mi uszkodzoną... a ta będzie GiT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli szpak

masz Grabeski :rolleyes: silnik y17dt (Isuzu) a tam trzeba sobie z głowicą po pewnym czasie zrobić, tj. oringi na tulejach (obsadach)wtryskiwaczy. Czyli ściągasz głowicę, demontujesz tulejki, zamawiasz NOWE!!! w ASO wraz z oringami na nie plus nowe oringi na wtryski. Resztę oceni zakład obrabiający głowicę. Nie oszczędzaj na nowych obsadach, nie opłaca się. Poczytaj o tym problemie na dziale Astry G, tam przewałkowano ten temat na wszystkie strony. Sam trochę z tym silnikiem już "powalczyłem". Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość mateusz-88

Witam, chciałbym nieco odświerzyć temat tych tulejek wtrysków trzeba wymieniać na nowe czy wystarczy tylko te oringi (8szt.)? I o jakie dodatkowe oringi na wtryski chodzi? Jaki jest koszt tej naprawy nie licząc robocizny? Czy części dostępne są tylko w OPLU? I ostatnie pytanie trzeba sciągać głowicę do wymiany tych oringów bo po forach krążą informacje, że nie, mógłby ktoś bardziej przybliżyć tą kwestię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wymieniałeś chłodniczkę oleju .. i olej był w układzie chłodzenia .. to wiem z doświadczenia, że układ chłodzenia jest bardzo ciężko wyczyścić;

czy mechanik potwierdzał przeciek na zdemontowanej chłodniczce .. ?? to byłby pierwszy najlepszy ruch .. :)

uważam, że powinieneś jeszcze raz spróbować oczyścić układ chłodzenia, zdemontować pompę wody, węże ..

aby czyszczenie było bardziej efektywne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności