Skocz do zawartości

"Skaczący" początek jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak zrobię. Problem w tym, że sam teraz zwątpiłem. Przecież to jest możliwe, że samochód skacze, bo jest zimny. Choć z drugiej strony wydaje mi się, że aż takie skoki (naprawdę rzuca w środku), to trochę za dużo...

 

Tak więc poczekam, aż objawy się "nasilą" lub będę pewny, że to jakaś usterka. Poza tym, poruszanie się po Wrocławiu bez samochodu to koszmar. Gdy zostawiłem go w ASO (nie wziąłem auta zastępczego), i wracałem autobusem przeżyłem traumę.

 

To nic, że są korki, to nic, że długo się jedzie. MPK wcale nie jedzie się szybciej (z zegarkiem w ręku jechałem dokładnie tyle samo), a ile mniej wygodnie. Ścisk, tłum ludzi, niektórzy nawet "pachną". Poza tym nie mogę nazwać przyjemnością jazdę starym autobusem, w którym coś się trzęsie, tłucze i cały autobus zachowuje się jakby miał się rozlecieć. I nie wspominam tutaj o takich rzeczach jak zepsuta automatyczna skrzynia biegów w autobusie (gościu przez 10 minut wciskał klawisz D i N, bo mu nie chciała skrzynia zaskoczyć), albo krzywe drogi (jeden przystanek jest tak usytuowany, że autobus przechyla się tak na oko o 20 stopni -> myślałem że się wywali).

 

Tak więc myśl, że muszę zostawić mój pojazd i przerzucić się na środki masowej komunikacji napawa mnie strachem i obrzydzeniem.

 

Ale to tak na marginesie :wink: Nie chcę zostać trollem i wszczynać "świętej wojny".

 

Jak znajdę jakiegoś mechanika, który potrafiłby stwierdzić co to jest, to z pewnością nie zostawię tej sprawy bez echa.

 

A co do tej oblodzonej drogi, to mam tylko i wyłącznie moją pamięć do dyspozycji - nie nagrywałem rozmowy więc wszystkiego można się wyprzeć :wesoly:

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przecież to jest możliwe, że samochód skacze, bo jest zimny...

Mam nadzieję ,że to żarcik z Twojej strony. Miałem już kilka autek i nie ma takiej opcji żeby coś szarpało na zimnym silniku. (...) - szarpanie nie jest normalne ani na zimnym ani na ciepłym.

 

Odwiedź Rzecznika Praw Konsumenta ,bo widzę chyba odwagi Ci brakuje :wink: ,tam powinni Cię nastawić pozytywnie.

Jazda komunikacją publiczną nie jest takia straszna :wesoly: ,wiem że pierwszy dzień mógł być stresujący ,jednak obiecuję że po trzech czterech już będzie normalniej :idea:

 

 

Część treści została usunięta - proszę bez wycieczek osobistych :idea: /Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to dosyc glupi temat , sam autor lubi dobijac silniki , bo kto "szybko" przyspiesza na zimnym silniku , i to jeszcze 1.2 , ktore wysilone jest , a dwa , jesli juz tak masz , mozliwe sa rozne kwestie , np. krzywy docisk sprzegla , ale to by nie ustepowalo po nagrzaniu sie silnika , wiec kwestia musi lezec w silniku , byc moze na zimnym silniku , w celu ochrony przed katowaniem , jest ucinanie dawki paliwa w przypadku wiekszego wcisniecia gazu , rozne sa kwestie , ale na pewno najsmniejsza ta ze auto skacze ... pffff

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności