Skocz do zawartości

Nie równa praca silnika Kadett 1,4i


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. opisze zachowanie auta i moze ktos bylby w stanie mi pomoc.

 

swieci sie kontrolka silnika a dokladniej to czasami sie swieci czasami nie i tutaj raczej nie ma reguly. auto ma nierowne obroty. czasami gazuje, a czasami sie dlawi i gasnie. czasem nie wyczuwa gazu jak przyspieszam i dopiero po chwili zaskoczy. auto bylo podlaczone do komputera i ten wykazal, ze jest problem tylko z sonda lambda. zostala wymieniona na nowke, ale to nie zmienilo zachowania auta. wymienialam swiece, ale to tez nic nie zmienilo.

 

jesli ktos moglby mi poradzic to bede bardzo wdzieczna. z gory dziekuje.

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mimo podłaczenia do kompa i skasowania błędów nadal swieci się kontrolka? Jeśli się świeci to jeszcze powinien być jakiś błąd, który trzeba by odczytać.

Przyczyn może być kilka ale nie koniecznie wszystkie powodują świecenie kontrolki.

 

Możesz mieć zanieczyszczony silnik krokowy lub przepustnicę. Oprócz świec można by wymienić kable wysokiego napięcia. Może też szwankować wtryskiwacz ale to powinien pokazać komputer.

 

A jeździsz tylko na benzynie czy masz też instalację gazową?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wlasnie z ta kontrolka to jest tak dziwnie...raz sie swieci a raz nie. instalacji gazowej nie mam. czyli powinnam jeszcze raz sprawdzic na komputerze? wydaje mi sie ze powinien od razu pokazac wszystkie bledy, ale nie wiem w sumie nie znam sie na tym za bardzo. moze byc tak ze dopiero po usunieciu jednego bledu, komputer wykaze inny? teraz autko jest u mechanika, moze on cos wymysli. bo chodzi o to ze mam wyjechac w dluzsza trase, i wlasnie jakso boje sie ze nie dojade...kiedys w innym aucie mialam podobny problem i byl to aparat zaplonowy, ale tutaj podobno jest dobry. no zobaczymy co sie da zrobic.

bardzo dziekuje za pomoc:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma co podłączać drugi raz, za pierwszym razem powinien pokazać wszystkie błędy.

Mechanik na pewno pomoże, to nie jest zbyt skomplikowany silnik to na pewno da radę.

 

Ja kiedyś miałem bardzo podobny problem w służbowym lanosie, działo się prawie identycznie jak u Ciebie (to bardzo podobne silniki). Powód był pewnie inny bo ja miałem za mało oleju w silniku (jakoś nikt w firmie go nie sprawdzał). Jak jechałem autostradą to czasem ledwie 100 ciągnąłem i co chwilę mi się Check palił i gasł natomiast kontrlka ciśnienia oleju się nie zapalała. W koncu jak dolałem oleju to było ok.

 

p.s.

Za wiele to ja nie pomogłem ale również dziękuję i gorąco pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest u ciebie podejrzewam dosyc prozaiczna (ze 3 dni temu koles mial podobnie) a mianowicie uszczelka ktora masz pod klawiatura czyli tam gdzie masz korek od wleu oleju jest juz do niczego ,w tym momencie bedzie pokazywac sie czek albo nie bo nie bedzie wiedziec co i jak (u kolesia tez tak bylo ,zadnego bledu a sie zaswiecala) ,wymienil uszczelke pod klawiatura i bylo okej .Podejzewam ze tak sie dzieje bo silnik jest troche mniej szczelny i bierze powietrze gdzies boczkiem ,obejzyj ja przy okazji czy nie jest "obzygana" troszke olejem (u kolesia nie byla ale byla wykruszona i to wystarczylo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności