Skocz do zawartości

Mam powazny problem z Corsa C 1.0. Nie chce zapalac


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzien Dobry, Witam wszytkich.

Nie wiem co sie dzieje, wymienilem pompe paliwa, podobno to przez to nie chcial zapalac.

Zapalal dobrze gora 2 tygodnie i problem powrocil. Podlaczonony zostal do komputera i wyszlo ze sonda lambda jest uszkodzona a ponadto pojawa sie jeszcze blad P612 ktorego nie ma w katalogu bledow serwisowych. Wiem ze po przekreceniu zaplonu wszystkie kontroli typu: poduszki powietrzne, ABS, EPS powinny pogasnac po gora 4 sekundach przed zapaleniem silnika. Moja corsa ma tylko poduszke i gasnie ta kotrolka. Problemem jest ze mryga mi kontrolka pomaranczowa z autkiem i kluczykiem (nie potrafie jej opisac inaczej) ale nie jest to kontrolka od sterowania silnika ( ta co w iwekszosci opli ma pioron w srodku tej lamki), ktora zreszta tez sie zapala nieraz i to chyba wlasnie wskazuje na uszkodzona sonde lambda.

Kupilem szrota i padake, niestety dalem sobie wcisnac zloma, najprawdobodobniej ma sporo licznik przekrecony, a chcialem samochod tani i ekonomiczny. Bialy kolor, jezdzila nia firma G4 seciurity i nie wierze jednak zeby po 4 latach miala 55 000 km przebiegu.

Czy zna ktose serwis opla w Gdansku, tam pracuje, oprocz oryginalnych serwisow OPLA

Czy ktos moze mi pomoc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikogo już nie obowiązuje żadna forma powitania??? Pierwszy raz na forum i od razu prosto z mostu domagać sie pomocy ??? A może tak zapoznać się z zasadami działania forum? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze tak delikatniej zwracac uwage :D

 

co do usterki

kluczyk Ci sie przypadkiem ostatnio nie rozpadl ??

mogla wypasc kosc immo

bez niej nie odpalisz

masz drugi kluczyk ??

jak bedzie to samo to niestety ASO i do TECHa trzeba podlaczyc

uszkodzenie immo albo rozporogramowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy kolor, jezdzila nia firma G4 seciurity i nie wierze jednak zeby po 4 latach miala 55 000 km przebiegu.

W takim razie po co dlaczego kupiłeś samochód skoro nie wierzysz w jego przebieg? Ja też nie wierzę, że samochód firmowy przejechał tak mało kilometrów w ciągu 4 lat.

 

[ Dodano: Wto Sty 01, 2008 17:09 ]

a moze tak delikatniej zwracac uwage

To było delikatne acz stanowcze :D Wchodząc do mechanika też na początek mówimy Dzień Dobry a potem wyjaśniamy o co chodzi ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

rafaln1, wystarczy tych uwag :D to miło, że dbasz o forum ale może niekoniecznie z wyczuciem słonia w składzie porcelany.

A przy okazji to kwestia kultury osobistej - wejść i przywitać się a na to już tak szczerze mówiąc niewiele można poradzić

I koniec OT ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności