Skocz do zawartości

silnik krokowy do x10xe, dylematy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich miłośników i właścicieli opli tych dużych i małych!

A w Nowym Roku 2008 szerokiej drogi, bezawaryjnej jazdy i odkrywania nowych miejsc Waszymi autkami :D

Mam kilka pytań odnośnie silnika krokowego (znowu, bo temat powraca)....

Przy błędzie P0505 ( i wszystkich tego objawach) zdecydowałam się na wymianę silnika. Na allegro znalazłam jeden pasujący (Bosh-ok.300 zł).Może to nie jest drogo, ale czy nie ma innych zamienników?W zasadzie nie chodzi o koszty tylko mam dylemat, bo ...silnik na zdjęciu z allegro, a to co ja mam pod maską mojej B...to jednak jest jakaś różnica...I teraz myślę...czy w moim autku jest zamiennik ( nie mogę dotrzeć do jakiejś nazwy czy numeru) ? Oglądałam i inne silniki do corsarek (inne silniki) i tamte są zupełnie inne (im większe autko, tym mniejszy krokowy?), ale skoro w opisie jest jak byk, że do silnika x10xe to chyba tak ma być?

Wiem, że można przeczyścić taki silnik (rozpuszczalnik, benzyna), ale czy efekt jest dlugotrwały? Czy może się okazać, że czyszczenie nic nie da? I jak to wygląda w praktyce (namaczanie, czyszczenie)?

Ile czasu trwa wymiana; godzinę, dobę?

Gdzie to zrobić? Znacie w Szczecinie warsztat gdzie mogę spokojnie autko zostawić, gdzie zajmą się nim z sercem? Moje doświadczenia są niestety negatywne...

Ostatni hit mechanika to smarowanie paska klinowego wd-40 (żeby nie piszczał)...Ja wiem, że moje pojęcie o mechanice pojazdu jest mgliste, ale przyznaje się do tego i szukam pomocy we właściwym miejscu. A dostaję...:D

Nie chodzi mi o żadne skomplikowane sprawy przecież;)

A z tym paskiem to kto się dowiedział to był tylko pusty śmiech i stukanie w czoło...Co Wy o tym myślicie?

Ja bardzo chętnie się zapoznam z tajnikami i „sztuczkami”, które ułatwią obsługę autka, piszcie!

Może ktoś ze Szczecina ma czas i ochotę przyjąć ucznia (wiosna się zbliża, dysponuję dużym podwórkiem i garażem).

Pozdrawiam 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowanie silniczka krokowego polega na wypięciu kabelka i odkręceniu dwóch śrub typu TORX. Chwilka roboty ;) . A czyszczenie polega na usunięciu nagaru z grzybka silniczka i gniazda. Nic skomplikowanego. No chyba że jest uszkodzony, wtedy czyszczenie nic nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu przypadkach czyszczenie pomaga i chyba warto na początek zacząć od tej operacji,nie jest to sprawa skomplikowana więc nawet głupi mechanik sobie z tym poradzi,ewentualnie wskocz na mapkę i skontaktuj się z ludem oplowskim ze szczecina może ktoś znajdzie chwilkę i chętnie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć voodoo :D

Dziś mam w planie to zrobić, nie ja, mechanicy, ale niestety nie do końca obiecują :(

W trakcie poszukiwań warsztatu wyszło na to, że po założeniu silniczka znowu należy (?) zrobić test-ten sam który wykazał błąd(?), ale to chyba przesada(?)

Pozdrawiam :lol: [/i][/fade]

 

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 12:40 ]

Witam ponownie, to zowu ja :)

Jesteśmy już po zabiegu...175zika (w ASO) za wymianę silniczka 48 i reset pamięci 127-a więc ten test był potrzebny(?)

Jazda próbna już była i obyśmy dalej tak śmigały :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dodam tylko że jeśli chodzi o silnik 1.0 w corsie to ma on system wtryskowy bosch i ma duży silniczek do regulacji i reguluje on bezpośrednio przepustnicą nie ma tak silniczka krokowego jak np w starym silniku 1.2 czy 1.4 gdzie jest ten tzw. grzybek na którym może zbierac sie nagar pozdrawiam i powodzenia w dalszych naprawch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak silniczka krokowego...gdzie jest ten tzw. grzybek

Witam, różnicę też zauważyłam więc pytanie: to tego mojego silniczka nie da sie wyczyścić jak tych z grzybkiem? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błedów i ich kasowania to z tego co sioe orientuje w silnikach 1.0 nie wystarcza odpiecie akumulatora - trzeb ana komputer - albo jezdzic i sie nie przejmowac - po jakims czasie komputer sam sie dostosuje - mialem takie problemy po wyczyszczeniu przepustnicy - chyba z 2 tyg jakos nierowno chodzil n apodwyzszonych obrotach - teraz juz jest znów ok - tak wiec moze nie ma co przeplacac za kazde wykasowanie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności