Skocz do zawartości

VACUUM podciśnienie-x17dtl


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze podcisnienie wybija mi olej oraz powietrze kture idzie do egr.Czy tam jest jakis zymering w srodku albo jakies zestawy naprawcze prosze o pomoc. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ze podcisnienie wybija mi olej oraz powietrze kture idzie do egr.Czy tam jest jakis zymering w srodku albo jakies zestawy naprawcze prosze o pomoc. :wesoly:

Mógłbyś opisać dokładniej co się dzieje bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi :)

Z tego co napisałeś zrozumiałem że pompa vac zamiast wytwarzać podciśnienie wybija Ci olej i powietrze do EGR przez ten cienki przewód?

Czy może masz jakieś nieszczelności między vacum pompą a silnikiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak jak kolega okreslil podaje powietrze z olejem przez przewud do rgb najleprze z tego ze niema w serwisie zestawów naprawczych oprucz 2 zimeringów pomuscie gdzie regeneruja takie vekuum w okolicach opola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym rozkręcił pompę. Tam jest w środku taka cienka blaszka która zamyka otwór na wyjście do egr może coś z nią nie tak. Nie ma przy tym dużo roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej, mialem ten sam problem, rozkrecanie pompy nic nie dalo, wymiana zimeringow tez, sprawdzilem blaszke wszystko gralo a pompa nadal dawala olej na egr i potem na blok. zaryzykowalem wymienilem na uzywana, dalem 200zyla, jezdze juz na niej rok i alles gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymienilem pompe i wszystko gra, nie zaswiecilo mi sie nic tylko mnie szlag trafial gdy caly silnik byl w oleju, bo pompa pchala olej przewodem podcisnienia do silownika (z tamtad wyplywal na zewnatrz) i dalej do gory. W pompie powinien byc olej (uszczelnia pompe)ale powinien kanalem splywac do bloku silnika. Probowalem nawet szlifowac dekielek bo byl lekko zdarty ale i to nic nie dalo wiec kupilem uzywana. Dodam tylko ze to byla Astra 97r, 1.7DTL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam ten sam problem pompa vacum wybija mi olej razem z powietrzem a oile cie nie myle powina zasysac powietrze czyli jest zepsuta z tego co napisales a czy miales takie objawy jak zaswicala ci sie kontrolka silnika mniej wiecej powyzej 2tys obr

w czasie jazdy a po dodaniu gazu gasla lib jak stales w miejscu i trzymales autko powyzej 2tys obr to tez sie zaswiecala tylko juz nie gasla gdy dodales gaz

prosze odpisz bo mecze sie juz z ta kontrolka miesiac i nie wiem co zrobic a nowa pompa troszke kosztuje z gury dziekuje za odpowiedz

moje autko astra 1,7dtl 99 rok prod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chyba mamy rozne silniki, ja mam prosty silnik, diesel+turbinka, na szczescie, nie ma tam wiele elektroniki. Jezeli masz silnik montowany w Astrze II to moj przypadek Ci nie pomoze. Jedno co moge powiedziec to powinna zasysac powietrze a nie je pompowac nawet w malych ilosciach. moze zasiweca Ci sie kontrolka bo podcisnienie jest wlasnie zbyt male?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Jadę dziś do kolegi który pracuje w serwisie opla, myślę że on mi powie czy jest dobra jeszcze raz dzięki

 

Poprawiłem/DAROMV6

 

[ Dodano: Wto Paź 14, 2008 19:21 ]

czesc jednak zaryzkowalem i wymienilem pompe vacum na nowa i problem z kontrolka znikl i wszystko wrucilo do normy ;)

dowiedzialem sie tez ze jesli pompa vacum pluje olejem to jest napewno do wymiany i nie da rady sie jej naprawic bo w srodku rozpada sie jakas czesc zn ajomy ktury pracuje w serwisie opla mi tak powiedzial pompe trzeba zmienic bo po jakims czasie pusci olej na serwo a puzniej jes jeszcze gozej jak zachlapie serwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności