Skocz do zawartości

Problem z wymianą oleju !


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

narab4y, 10W40 to na 90% półsyntetyk wiec lej semi i się niczym nie przejmuj. Ja tak zrobiłem przed laty w VA i chodziła jak zegarek :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narab4y, Zacytuje Poradnik olejowy:

Rodzaj oleju silnikowego wiąże sie z jego lepkością,ale nie jest to zależność sztywna.Typowa lepkość olejów mineralnych to 15W40,polsyntetycznych 10W40(ale są też oleje 5W40).Oleje w pełni syntetyczne mają zwykle lepkość 0W40,5W40,5W50,0W30,10W60.Takie są spotykane na naszym rynku.Są też oleje o innych klasach stosowane np. na pólnocy Norwegii lub południu Hiszpanii.

 

Wynika z tego,że w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy można się pomyliC.Czesto u nas klienci kupujący olej w markecie błednie wybierają olej pólsyntetyk,bo pisze na nim "Syntetyk Technology" lub "Tech-Syntetyk",a myślą,że to syntetyk.

Nie jestem na 100% pewien,czy przypadkiem olej Valvoline Max Life 10W40 to nie jest syntetyk,ale nie mogę znależć opisu,a na bance pisze syntetyk i coś czego nie mogę odczytać.

Jeśli ktoś ma obszerniejsze dane proszę o uzupełnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys analizowalem spis chyba wszystkich olejow jakie sa dostepne na rynku i jedyny syntetyk z 10 z przodu to 10W60. Nie spotkalem sie z syntetykiem 10W40. Jesli taki jest to chcialbym go zobaczyc :wink: Mysle ze jesli byl lany 10W40 to napewno chodzilo o semisyntetic.

 

zibi, Valvoline MaxLife 10W40 to polsyntetyk. Z tymi cyferkami mozna sie przejechac, bo np. 0W30 to olej od chyba -40 do ponad 40*C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa sie wyjaśniła :wink: ............ 10W40 to półsyntetyk na 99,99%

Pozostaje tylko wybór producenta. Widzę, że większość z uczestników poleca Mobila, więc taki pewnie wybiorę.....chyba, że ktoś poleci coś lepszego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa sie wyjaśniła :wink: ............ 10W40 to półsyntetyk na 99,99%

Pozostaje tylko wybór producenta. Widzę, że większość z uczestników poleca Mobila, więc taki pewnie wybiorę.....chyba, że ktoś poleci coś lepszego?

 

No więc jednak się nie myliłem co do oleju że mam półsyntetyk a poza Mabilem tak jak napisałem polecam też ELF TURBO DIZEL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narab4y, obecnie jezdze na Mobilu Super S 10W40, ale przy najblizszej wymianie, ktora sie zbliza bede wlewal Valvoline MaxLife 10W40. Warto rozejrzec sie za olejem, bo np. taki Mobil w Tesco itd. kosztuje 129zl, a mozna go miec juz za 79zl!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Tesco i znalazłem na pólce fullsynyetyk 10W Castrol Race Sport.Co prawda cyfra po W była inna,ale jednak są oleje 10W,więc nie można do konca polegać na twierdzeniu,że syntetyki mają tylko 0W i 5W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalalem silnik syntetykiem Castrol GTD magnatec 5W40 (zdecydowanie lepiej sprawuje sie zima :mrgreen: ) mimo iz wczesniej byl zalewany polsyntetykiem Jezeli silnik ma maly przebieg to mozna taka operacje przeprowadzic bez obaw o jego wyplukanie :) (w moim przypadku bylo 75tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności