Skocz do zawartości

Jak wymontowac linke predkosciomierza?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam pytanie w jaki sposob wymontowuje sie linke predkosciomierza w corsie B?

W sensie czy nalezy ja pociagnac,przekreci czy postraszyc zeby wyszła? :roll:

Chodzi mi o jej mocowanie przy zegarach. Wie ktos jak sobie z tym poradzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jak głośno pokrzyczysz to pewnie sama wyjdzie :roll:

Jest tam taka blaszka, ją naciskasz i zaczynasz ciągnąć linkę :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiesz ze zepsuc jest latwo, gorzej naprawic? :roll: mimo wszystko powodzenia zycze przy zakladaniu :? napisz jeszcze jak mozesz po co sciagasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

nacisniecie blaszki i wyciagniecie linki to pryszcz, troche sie trzeba nagimnastykowac aby wlozyc nową linkę, najgorzej jest z tylu za licznikiem taki mały otwór na lnkę ze bardzo trudno ja przełożyć, ale dasz radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Okazało sie ze obeszło sie bez sciagania linki:)

Pojawil mi sie jakis strasznie upierdliwy swierszcz gdzies w okolicy zegarów. Jak ostatnio bylem na ELMOCIE i wjechalem na drogi Swidnicy i okolic to myslalem ze mnie szlag jasny trafi :D

Cos napierdzielało w desce ze strach....Po dlugim poszukiwaniu okazalo sie ze tak niemiłosiernie tlucze sie złacze przez ktore przechodzi prad do licznika. Podlozylem kawalek filcu, dodatkowo zalalem klejem i siedzi teraz w desce jak ta lala :)

Jeszcze musze obczaic jak wyeliminowac klekotanie obudowy kolumny kierownicy,ale to juz pryszcz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Mam pytanie do wszystkiech forumowiczów, którzy spotkali się już z takim problemem jak mój, a mianowicie wymiana linki licznika. Wie ktoś może jak się za to zabrać? ;] Szczególnie nie wiem czy żeby odczepić linke od licznika trzeba rozkręcić sam licznik od środka samochodu czy od komory silnika (ściagać wycieraczki plastiki itd.)? Bardzo proszę o jakieś porady a może ktoś wie ile taka linka może kosztować? Mile widziane jakieś zdjęcia. Pozdrawiam!!! ;]

 

scalilem temat, robertnet

 

[ Dodano: Nie Paź 25, 2009 11:15 ]

Witam! Mam pytanie czy żeby odczepić linke od licznika trzeba rozkrecić licznik od kolumny kierowniczej czy od komory silnika. Bardzo to jest dla mnie ważne bo niechce marnować czasu na coś co jest niekonieczne. Pozdrawiam!

 

[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 16:41 ]

Witam! Zamontowałem nową linkę, ale coś sie stało (chyba z licznikiem) bo do prędkości 60km/h wskazówka prędkościomierza drga (i to dosyć ostro) i słychać dziwne stukanie z licznika. Po przekroczeniu tej prędkości wszystko jest OK, tak jak było przed jej wymianą.

 

Linka jest raczej zamontowana dobrze. Co to może być? Proszę bardzo o poradę. Pozdrawiam serdecznie! ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

 

Szykuje mi się wymiana linki prędkościomierza. Najpierw zaczęła "szczyrkać" przy 80 km/h i pokazywać 60, teraz bywa, że terkocze pokazując 0. Słowem - zjechała się.

 

Jako laik proszę o podpowiedzi:

 

Gdzie najlepiej kupić taką linkę?

 

O co dokładnie pytać? Czy wystarczy, ze powiem, że linka prędkościomierza do Opla Corsy, czy różnią się one w zależności od modelu albo jakichś parametrów?

 

Z której strony należy się dobrać do wymontowania tej linki? Czy coś trzeba zdemontować, żeby się do niej dostać?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić taką linkę?

 

Jak nic w sklepie motoryzacyjnym lub ASO :lol:

 

O co dokładnie pytać?

O linkę prędkościomierza.

Jak chcesz być skrupulatna to możesz podać rocznik, rodzaj silnika.

W dobrym sklepie będą wiedzieli czego potrzebujesz.

 

Czy coś trzeba zdemontować, żeby się do niej dostać?

 

Trzeba wyjąć zegary.

Linka jest do nich przypięta od tyłu, trzeba wsunąć tam rękę i nacisnąć taką blaszkę, wtedy już zejdzie z licznika.

Druga strona linki jest zamocowana do skrzyni biegów (czerwone koło na zdjęciu).

W razie gdybym się mylił koledzy mnie na pewno poprawią :lol:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności