Skocz do zawartości

Przelozenie skrzyni z automat na manual


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No razem czesci to jest 1000zl + robota a naprawa automatu 2500zl minimum (wymiana na nowa ASB to 1500zl) a za rok byc moze znowu kolejna. Nie widze zadnego argumentu za pozostaniem przy ASB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takim podejsciem to fakt wspolczuje

 

pytanie czemu automat padl ?? i co stwierdzili spece ??

albo co Ty wiesz o usterce ktora Cie dopadla ??

bo dbany jest nie do zabicia

jakos u mnie 3 automaty smigaja bez problemu

tzn teraz juz 2 bo jeden poszedl do zyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z takim podejsciem to fakt wspolczuje

Sorry ale nie bede juz optymista jesli chodzi o ASB, kupilem auto rok temu z niemiec, ma 13 lat, 130 tys przebiegu niekrecone bo wskazuje na to bardzo dobry stan techniczny wszystkiego. O skrzynie dbalem, wymienilem odrazu olej, nie jezdzilem ostro i wedlug zalecen jazdy na automacie. Pewnego dnia podczas jazdy wlaczyl sie tryb awaryjny, zgasilem silnik odpalilem i bylo OK, za pare dni znowu sie wlaczyl, zgasilem odpalilem bylo OK ale od tego czasu w momencie gdy auto nabierze takiej predkosci ze powinno wrzucic bieg 4 nie wrzuca i wlacza sie zawsze tryb awaryjny. Nie wlacza sie tryb awaryjny wogole jak jezdze na wymuszonym 3 biegu i tak jezdze ale przy 80km/h juz jest 3k obrotow i jechac tak w trase to ciezko. Poza tym skrzynia dziala dobrze. Stan oleju jest dobry. Bylem w ASO na diagnostyce, niestety dokladnie sie nie dalo zdiagnozowac tej skrzyni, jedynie blad: "41 - brak usterki hydraulicznej, blad sprzegla" W punktach naprawy ASB zgodnie mowia ze konieczna jest rozbiorka i wycena itp.itd. Elektronika/elektryka jest podobno w srodku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41-przekładnia silnik/skrzynia - uszkodzenie hydrauliki

no to juz nie jest ciekawie

 

a pytales na stronie

www.automat.pl

 

tam powinni znac magikow i cirka co z tym zrobic

 

co do tych 13 lat to wiesz

poprzedni wlasciciel mogl olac temat skrzyni

i padlo na Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

41-przekładnia silnik/skrzynia - uszkodzenie hydrauliki

No to ciekawe, w ASO im pokazalo ze brak usterki hydraulicznej a Ty piszesz ze uszkodzenie hydrauliki :lol:

poprzedni wlasciciel mogl olac temat skrzyni i padlo na Ciebie

Jak kupie uzywana skrzynie to tymbardziej jest takie prawdopodobienstwo, dlatego uwazam ze najrozsadniejsze bedzie wsadzenie manuala :roll:

 

Poza tym co bardzo wazne - jade w trase, jestem daleko od domu, pada mi automat, mam przesrane, jedynie chyba laweta do domu przez cala polske a jak za granica to juz wogole porzucenie auta chyba :lol: Pada mi cokolwiek innego w aucie to wiekszosc mechanikow w okolicy to naprawi.

Za duzo po prostu minusow i nerwow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

to Ci powiem na moim przykladzie

mialem automata (tzn jeszcze mam stoi w garazu)

zrobilem nim 40000 mil

do polski kilka razy

itd itp

nigdy nie zawiodla skrzynia

 

kupilem manuala

i na dziendobry wyszlo ze skrzynia cieknie

mimo ze byla zmieniana jak zapewnial sprzedajacy

3 tygodnie bez auta bo F23 bylo kilka typow

kupielm jedna zla (od 2,2 benzyna jak sie okazalo)

kupilem druga

przyszla uszkodzona w transporcie

dopiero trzecia podeszla do auta

 

wiec nie jest tak rozowo z manualami jak by sie wydawalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odradzam wymianę na manual, to jest stare auto tam masz wszystko kompatybilne od X lat, proponuje szukać nowego automata... i jeszcze jedno pytanie jaki masz przebieg ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A ja Ci powiem tak - nadzoruję min. transport wewnętrzny w zakładzie (wózki widłowe ok 20 szt) 2/3 z nich ma silniki spalinowe i co za tym idzie automaty - miałem już kilka kapitalek silników, wymiany siłowników, nawet masztów tych wózków i tylko jedną naprawę skrzyni automatycznej.

 

Wózki nieźle dostają po "d" (po 8 000 Mth rok!! - praca ciągła) i jedyne co w nich niezniszczalnego to właśnie te skrzynie. Wystarczy dbać o olej i filtry a naprawdę ciężko je zajechać.

 

Na Twoim miejscu poszukałbym używki oraz zakładu, który dokładnie sprawdzi jej stan (posiada stanowisko diagnostyczne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności