Skocz do zawartości

wymiana płynu chłodniczego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

częste zlewanie płynu, czyli doprowadzanie powietrza do układu chłodzącego powoduje przecież piorunowe rdzewienie tegoż układu, co może nam załatwić np. pompę wodną.

Tylko i tak wiesz o tym, że przy właściwie każdej wymianie rozrządu (czytaj pompy wody), czy innych elementów - termostat, włącznik wentylatora, itd. płyn jest i tak spuszczany.

dodawać co kilka lat inhibitory korozji

zapytam z ciekawości - a gdzie można coś takiego dostać i ile to kosztuje? (przynajmniej mi znane skl. motoryzacyjne nie mają w ofercie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj na ten temat była dyskusja - przejrzyj i oceń sam

zapoznałem się

 

na dowód tego coś do poczytania: http://www.motofakty.pl/a...+ch%B3odniczego

... i z tym też :shock:

 

To nie jest żadna bzdura Mariusz_760301, miał rację

zwracam honor

 

Dopiero od 3 miesięcy mam ten samochód i nie wszystko jeszcze wiem... ale cały czas przeglądam forum.

I tak muszę wymienić płyn bo we Włoszech został wlany do -20 st.C ... może podczas wymiany cyknę jakieś fotki to zapodam jako pomoc dla początkujących.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od 3 miesięcy mam ten samochód i nie wszystko jeszcze wiem... ale cały czas przeglądam forum.

I tak muszę wymienić płyn bo we Włoszech został wlany do -20 st.C ... może podczas wymiany cyknę jakieś fotki to zapodam jako pomoc dla początkujących.

No ja tez mam samochód z włoch i płyn wygląda prawie jak woda wiec podejrzewam, że tez przed zimą wymienię, przydałby sie jakis manual bo np. część ludzi nie wie żeby nie zalewać nowego płynu na rozgrzany silnik (pękanie bloku) czy żeby spuścić cały płyn trzeba nawiew na maksa ustawić (mowa tu o tym płynie w nagrzewnicy).

 

A co myślicie Panowie o tym mierniku krzepliwości prestone za 15zł

http://www.autokosmetyki.pl/prestone_coolant_tester_tester_parametrow_plynu_chlodniczego,p235.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Działa na zasadzie pomiaru gęstości cieczy czyli jak zwykły areometr - tylko odczyt jest bardziej czytelny - ogólnie polecam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie wymieniać całego płynu, wystarczy zlać odpowiednią ilość i tyle samo dodać nowego. Chociaż z drugiej strony, aby z -20 zrobić -30, to już chyba lepiej wymienić cały płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam panowie się nie znam i w ogóle od niedawna mam Asterkę ale podczas mojego ostatniego pobytu u mecha mimochodem rzucił coś o tym, że chłodnica w Asterce ma bardzo wąskie lamele i zaleca wymianę płynu przynajmniej co dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności