Skocz do zawartości

[CC] wymiana płynu chłodniczego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić w corsie c (2002r. ; 1.0) płyn chłodniczy i mam pytanie gdzie spuszcza się stary płyn chłodniczy, może mnie ktoś pokierować bo będe robił to pierwszy raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w corsie C ale ja mam B silnik X12SZ i wymieniałem tak płyn:

odkreciłem korek od ziorniczka wyrównawczego, potem odkreciłęm czujnik tem znajdujacy sie w chłodnicy( w mojej był po lewej stronie na samym dole) i tamtedy stary płyn uciekł z chłodnicy oraz z silnika, kilka razy dmuchłem do zbiorniczka aby jakies resztki wydmuchac.... potem zakreciłem czujnik w chłodnicy z powrotem, odkreciłem czujnik w kolektorze dolotowym, ten kóry daje sygnał na zegary i zaczełem włewac płyn do zbiorniczka, gdy płyn pokazał mi sie w otworze po czujniku zakreciłem czujnik i dolałem płyn do takiego stanu jaki powienien być.... potem zakreicłem zbiorniczek wyrównawczy odpaliłem silnik i poczekałem az do momentu kiedy wlaczy sie wentylator około 25 min potem zgasiłem silnik. Odczekałem az silnik wystygnie i dolałem około 200 ml jeszce płynu poniewaz było gdzies powioetrze....

 

Napisz nam jaki masz silnik w tej swojej Corsei poczekaj na opinie innych bardziej doswiadczonych forumowiczów :( ja tak wymieniałem i wszystko jest oki :( pozdrawiam

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole chlodnicy jest korek spustowy,odkręć go i korek ze zbiorniczka wyrównawczego po spuszczeniu plynu wlej nowy,odpal silnik i odczekaj aż się odpowietrzy i zalączy wentylator(ogrzewanie zacznie dzialać jak się nagrzewnica odpowietrzy) potem dolej ewentualne ubytki i to na tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość CarlosMENDOZA

Nie wiem jak jest w corsie C ale ja mam B silnik X12SZ i wymieniałem tak płyn:

odkreciłem korek od ziorniczka wyrównawczego, potem odkreciłęm czujnik tem znajdujacy sie w chłodnicy( w mojej był po lewej stronie na samym dole) i tamtedy stary płyn uciekł z chłodnicy oraz z silnika, kilka razy dmuchłem do zbiorniczka aby jakies resztki wydmuchac.... potem zakreciłem czujnik w chłodnicy z powrotem, odkreciłem czujnik w kolektorze dolotowym, ten kóry daje sygnał na zegary i zaczełem włewac płyn do zbiorniczka, gdy płyn pokazał mi sie w otworze po czujniku zakreciłem czujnik i dolałem płyn do takiego stanu jaki powienien być.... potem zakreicłem zbiorniczek wyrównawczy odpaliłem silnik i poczekałem az do momentu kiedy wlaczy sie wentylator około 25 min potem zgasiłem silnik ODCZEKAŁEM az silnik wystygnie i dolałem około 200 ml jeszce płynu poniewaz było gdzies powioetrze....

 

Napisz nam jaki masz silnik w tej swojej Corsei poczekaj na opinie innych bardziej doswiadczonych forumowiczów :P ja tak wymieniałem i wszystko jest oki :beer: pozdrawiam

 

 

 

Witam a ile wchodzi płynu chłodzącego mam zamiar wymienić sobie na dniach znalazłem w carrefure płyn chłodzący za 18zl na promocji 5l zielony lub niebieski 5l za 32zl :mrgreen: płyn jak płyn każdy musi być dobry na moje :wesoly: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wchodzi płynu chłodzącego

5-litrowe opakowanie wystarczy.

Wymieniałem u siebie.

 

znalazłem w carrefure płyn chłodzący za 18zl na promocji 5l

Warto oszczędzic parę złotych??

Nie wiadomo przy jakiej temperaturze zamarznie Ci to cos zimą.

Daruj sobie oszczędnosci na płynie chłodniczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarlosMENDOZA

ile wchodzi płynu chłodzącego

5-litrowe opakowanie wystarczy.

Wymieniałem u siebie.

 

znalazłem w carrefure płyn chłodzący za 18zl na promocji 5l

Warto oszczędzic parę złotych??

Nie wiadomo przy jakiej temperaturze zamarznie Ci to cos zimą.

Daruj sobie oszczędności na płynie chłodniczym.

Na opakowaniu jest napisane ze temperatura krzepnięcia wynosi -37

standardowa zielony,niebieski ta sama plus właściwości myjąco-czyszczące czy jakoś tak.

 

tu test :mrgreen:

 

 

 

Rafaln1 a jaki płyn ty lejesz do swojego autka ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki płyn ty lejesz do swojego autka ?

Prawie 2 lata temu wymieniłem na Petrygo.

5-litrowe opakowanie za jakieś 30 złotych o ile mnie pamięć nie myli.

Jak cos to masz tu info o wymianie płynu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=8974&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarlosMENDOZA

Jeszcze jedno jakim numerem klucza odkręca się ten czujnik temperatury który znajduje się po lewej stronie na dole chłodnicy, czy to nie czasem nr. 22 ;p:wesoly::beer: .Nim chce spuścić cały płyn bo niczym innym się nie da ,żadne gumowe przewody nie przechodzą przez dolną cześć chłodnicy ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Chłopaki.

Mam takie pytanie mam corsę B silnik 1.2.

Wymieniałem płyn chłodniczy w sobotę. W książce pisze że ma wejść 5,9 litra a mi weszło może 3,5 max. A gdzie reszta?

Spuszczałem przez czujnik temperatury w chłodnicy, odpowietrzyłem przez czujnik koło przepustnicy i nic więcej nie wejdzie.

Dodam że nie przekręcałem pokrętła od ciepłego powietrza na czerwone pole (czytałem w necie że tak powinno się robić gdy samochód ma nagrzwnicę).

A i teraz po wymianie gdy odpalę to słyszę siedząc w środku że tak pośrodku maski coś jakby się przelewało co to jest?

A czy przez ten cienki przewód co jest na górze zbiorniczka wyrównawczego powinien wylatywac płyn gdy się zagrzeje?

Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności