Skocz do zawartości

Jak zamontować radio Blaupunkt Sydney SD27?


Gość Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem dzisiaj radio Blaupunkta model Sydney sd27 .Chciałbym go zamontować ale nie wiem jak.Radio nie jest w zasadzie w ogóle opisane.Na stronie Blaupunkta jakieś mgliste i niewyraźne schematy.Wynika z nich że, potrzebne są dwie przejściówki,osobno do głośników i zasilania.Czy może ktoś z forum montował takie radio?I czy konieczne są te przejsciówki?Samochód to Opel Astra II 99r.Radio posiada z tyłu gniazda w standarcie ISO.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel ma tez kostke ISO

tylko z dodatkiem gornej kostki do komputera pokladowego i sterowania z kierownicy

 

na ten temat odpisywalem kilka razy

poszukaj troche

nawet dzisiaj pisalem w jednym temacie co robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Czyli trzeba zamienić w dolnej kostce(zasilającej kabel czerwony i żółty) i powinno hulać.A i jeszcze pytanie jak wyciągnąć stare radio(Blaupunkt CAR 300)?Potrzebne są jakieś kluczyki?Bo nic nie dostałem z samochodem.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrecic male srubki (na imbus)

i wsadzic cos co odblokuje zapadki

tez o tym jest w dziale audio :piwo:

 

nie wiem gdzie kupiles tego blaupunkta

ja jak kupilem nowy to mialem do niego

uchwyty do wyjmowania w ksztalcie U

kostki do podlaczenia

przejsciowke do anteny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego Blaupunkta kupiłem razem z samochodem , a nowego(SydneySD27) w sklepie należącym do dużej sieci handlowej :D.Nowy jest oczywiście kompletny , a do starego to nic nie dostałem ,poza tym że "był" w samochodzie.Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle o nowym (jak masz kompletny to i uchwyty do demnotazu powinny byc)

a nie o starym (tutaj uchwyty z nowego powinny pasowac )

do tych starych w aucie nigdy nic nie dostaniesz :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w starym blaupunkcie mogłem zastosować 4 pręciki do wyjęcia radia (np. takie druty do robienia różnych rzeczy z wełny), a w nowym mam już płaskie blaszki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w nowym są płaskie blaszki a w starym wygląda na to że powinny być pręciki , te radia a właściwie systemy demontażu nie są ze sobą kompatybilne.Poza tym w nowym radiu złącza ISO są "wbudowane " w radio.Wcześniej miałem Clariona ,on tez miał złącza ISO, ale były one na kablu , no i wszystko było opisane na radiu w przeciwieństwie do Blaupunkta.Stąd wynikają moje pytania odnośnie montażu.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym są płaskie blaszki

widocznie blaupunkt zmienil mocowania w nowych modelach

w tym momencie 4 druty i wyciagasz stare radio

 

Poza tym w nowym radiu złącza ISO są "wbudowane "

no to w czym problem ??

opel ma tez w standarcie ISO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że nie są kompletnie opisane złącza na tylnym panelu radia, w przeciwieństwie do wielu innych firm.W niektórych instrukcjach montażowych podanych jest kilka możliwych sposobów instalacji np.Panasonic.A jeśli chodzi o Blaupunkta to raz jest napisane w instrukcji :pogrubionym drukiem: nie przyłączać wtyczek samochodu do radia bezpośrednio a dwa to: http://carconf.blaupunkt.com/view_product.asp?lang=en&productno=7607647093001 , http://carconf.blaupunkt.com/view_product.asp?lang=en&productno=7607621119001

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności